Facebook Google+ Twitter

"Chciałbym jeszcze zaskakiwać" - wywiad z Rafałem Maserakiem

Choć od dziecka miał wiele pasji, postawił na taniec. Wielokrotny wicemistrz Polski. Czuje się artystą. Pokochał teatr i obecnie bardzo często występuje na jego deskach. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Rafał Maserak.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Rafał Maserak / Fot. Marta SkorupskaJako dziecko rozwijał się na wielu płaszczyznach: grał w piłę nożną, uprawiał sporty walki, chodził na zajęcia tańca nowoczesnego i towarzyskiego. W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że łapanie wszystkich srok za ogon nie ma sensu i trzeba zdecydować się na jedną dyscyplinę i na niej się skupić. Zdecydował wówczas, że będzie to taniec towarzyski. Mimo że rówieśnicy czasem się z niego śmiali, gdy widzieli go idącego na salę treningową, on się tym nie przejmował i bardzo szybko zaczął odnosić sukcesy. Jednak mimo bardzo dobrej passy, nigdy nie udało mu się zdobyć tytułu mistrza Polski - zawsze lądował na drugiej pozycji, ale, jak podkreśla, syndrom srebrnego medalu mu nie przeszkadzał, chociaż pewien niedosyt pozostał.

W 2005 rozpoczął swoją przygodę z "Tańcem z gwiazdami", która kompletnie odmieniła jego życie. Wziął udział w dziesięciu edycjach show - dwa razy je wygrywając, a dwa razy zajmując drugie miejsce. "Trenowanie gwiazd było dla mnie bardzo trudnym, ale też niezwykle rozwojowym wyzwaniem" - wspomina Rafał Maserak. Jednak ze względu występowanie w programie, a także na inne propozycje, które zaczęły napływać z czasem, tancerz musiał zakończyć swoją karierę turniejową. "Trochę mi tego żal, ale nie byłem w stanie wszystkiego wówczas pogodzić" - wyjaśnia.

Tancerz Rafał Maserak gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaBardzo często występuje też na deskach teatralnych - zarówno Teatru Capitol, Teatru Roma, jak i Teatru Wielkiego. "Uwielbiam tańczyć w teatrze, gdyż jest to bardzo żywe i prawdziwe, a dodatkowo publiczność znajduje się na wyciągnięcie ręki i na bieżąco reaguje" - przyznaje Rafał Maserak. Jednak mimo tych doświadczeń i dorobku, nie zdecydował się on pójść śladami innych tancerzy i mimo propozycji, nie wystąpił w żadnym z telewizyjnych seriali. "Nie czuję tego pryzmatu szkła, spełniam się w tańcu i absolutnie nie jestem aktorem" - zaznacza.

Pod koniec marca w warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu tanecznego "Saligia", w którym Rafał Maserak zagrał główną rolę. Jest to już trzecia tego typu sztuka zrealizowana przez tancerzy znanych m.in. z "Tańca z gwiazdami" na deskach stołecznego Capitolu. "Spektakl opowiada o siedmiu grzechach głównych, z których chce się wyzwolić mój bohater" - wyjaśnia tancerz. Prace nad "Saligią" trwały ponad pół roku. "Krew, pot i łzy" - tak Rafał Maserak podsumowuje próby do sztuki. Reżyserii tego widowiska podjął się Paweł Michno, natomiast choreografia była wspólnym dziełem wszystkich tancerzy. "Każdy z nas jest indywidualistą i oczywiście spory się pojawiały, ale gdy tego nie ma, to nigdy nie osiągnie się sukcesu" - podkreśla Rafał Maserak.

Obejrzyj cały wywiad z Rafałem Maserakiem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.