Facebook Google+ Twitter

"Chciałbym zagrać z Jimem Carreyem" - wywiad z Bartoszem Wagą

Ma na swoim koncie wiele serialowych ról, zagrał w filmie kostiumowym, wkrótce zagra w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Aktorstwo pozwala uciec mu od monotonii. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Bartosz Waga.

Aktor Bartosz Waga gościł w redakcji W24 / Fot. W24Już od dziecka nie umiał wysiedzieć chwili w jednym miejscu i wszędzie było go pełno. Ochoczo brał udział we wszystkich szkolnych apelach i przedstawieniach, jednak wówczas nie marzył o wielkiej aktorskiej karierze. Dopiero w liceum na poważnie zaczął rozważać pójście tą drogą. Jako nastolatek zagrał kilka epizodów w serialach, brał też udział w nagraniach programów rozrywkowych - wszystko po to, by oswoić się z kamerą i krok po kroku zbliżać się do swoich marzeń. "Przerażałaby mnie praca, w której codziennie muszę robić to samo, a w aktorstwie nie ma monotonii, za każdy razem mogę stawać się kimś innym" - podkreśla Bartosz Waga. Postanowił zatem zdawać do szkoły teatralnej i udało mu się dostać za pierwszym razem do PWST w Krakowie.

Już na drugim roku zaczął grać w serialach i z czasem coraz częściej można było go oglądać na małym ekranie. "Starałem się godzić szkołę teatralną ze zdjęciami, ale bywało trudno" - wspomina aktor. "Zdarzało się, że zarówno inni studenci, jak i profesorowie, gdzieś tam wbijali mi szpile z tego powodu, że biorę udział w produkcjach telewizyjnych, ale ja się tym nie przejmowałem" - dodaje. Dzięki temu szybko oswoił się z kamerą i dziś w jego dorobku znajduje się wiele serialowych i filmowych ról.

Gościem W24 w ramach cyklu Kilka lat temu zagrał w polsko-słowackim filmie kostiumowym "Latający mnich i tajemnica da Vinci". Aktor bardzo dobrze wspomina pracę na planie tej produkcji. "To była niesamowita przygoda, ale też wielkie wyzwanie" - podkreśla. Wcielając się w historyczną postać, grał w pełnej charakteryzacji i kostiumie z minionej epoki, a dodatkowo miał okazję jeździć konno.

Aktor nie zapomina również o pracy na deskach teatralnych i stara się rozwijać również na tej płaszczyźnie. Już w lipcu w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się premiera sztuki "Król Edyp" w reżyserii Jakuba Krofty, w której zagra. "Cieszę się, że po dłużej przerwie udało mu się wrócić na scenę" - przyznaje Bartosz Waga.

Obejrzyj cały wywiad z Bartoszem Wagą:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.