Facebook Google+ Twitter

Chcieli wyłudzić kredyt

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali w jednym z banków w centrum Szczecina dwóch mężczyzn chcących wyłudzić kredyt w kwocie 50.000 złotych. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Do jednej z instytucji bankowych w centrum Szczecina przyszedł 26-letni mężczyzna. Spokojnie poczekał na swoją kolejkę i podszedł do stanowiska kredytowego, gdzie złożył wniosek o kredyt w wysokości 50 000 zł.

Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które przedłożył pracownikowi banku okazało się fałszywe. 26-latek nie był zatrudniony w firmie opisanej w dokumencie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna działał w porozumieniu z szefem firmy, od którego uzyskał fałszywe zaświadczenie. Czekał on na młodzieńca w samochodzie na zewnątrz banku. Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali obu oszustów, po czym przewieźli ich do komendy policji.

Młodzieniec podczas przesłuchania w jednostce usłyszał zarzut oszustwa i próby wyłudzenia kredytu za który grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast biznesmen, usłyszał jedynie zarzut poświadczenia nieprawdy przez wystawienie fałszywego zaświadczenia.

Źródło: KPP Szczecin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.