Facebook Google+ Twitter

Chełmża. Koniec z "dziurawym" osiedlem?

Na początku czerwca rozstrzygnięty został długo oczekiwany przetarg na budowę ulic Broniewskiego i Traugutta w Chełmży.

Dziurawe ulice na osiedlu 3 Maja w Chełmży / Fot. Robert WejszewskiNagłośniony przez lokalne media problem "dziurawego" osiedla 3-go Maja w Chełmży, którego początki sięgają lat 60-tych ubiegłego stulecia, a którego mieszkańcy od dawna nie mogli doczekać się utwardzonych nawierzchni ulic, powoli zmierza ku pomyślnemu rozwiązaniu. Na początku czerwca rozstrzygnięty został długo oczekiwany przetarg na budowę ulic Broniewskiego i Traugutta. Wprawdzie w roku 2006, na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi, położono już asfalt na ulicy Chrobrego, jednak pozostałe jezdnie nadal są w takim samym stanie, w jakim znajdowały się przez dziesięciolecia. - W tym roku zamierzamy zająć się tym tematem. Na ulicach Broniewskiego i Traugutta ułożone zostaną nawierzchnie, chodniki i prawdopodobnie trzeba będzie wykonać jeszcze progi zwalniające. Pozostała infrastruktura techniczna już się tam znajduje. - wyjaśnia burmistrz Jerzy Czerwiński.

Przetarg na wykonanie pierwszego etapu budowy ulic Broniewskiego i Traugutta za kwotę 2.033.432,07 zł wygrała firma z Bydgoszczy. Uzyskała maksymalną ilość 100 punktów w jedynym kryterium jakim była cena. Spółka ta pokonała renomowane firmy wykonujące m.in. autostradę A 1, które proponowały cenę wyższą o kilka procent.

Na osiedlu 3-go Maja pozostanie jeszcze kilkanaście nieutwardzonych ulic, których mieszkańcy narzekają na fatalny stan nawierzchni. W porze suchej za każdym przejeżdżającym samochodem unoszą się tumany pyłu, kiedy spadnie deszcz jest błoto, tworzą się dziury i kałuże. Jak tłumaczy burmistrz Czerwiński, środki finansowe w budżecie miasta nie pozwalają na zmodernizowanie wszystkich dróg nie posiadających utwardzonej nawierzchni. Dlatego jak na razie pozostaje równanie dróg oraz dowożenie żużla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takich dróg jest w Polsce więcej;/

ale powoli powoli idziemy naprzód...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.