Chelsea Londyn nie obroni trofeum

Chelsea Londyn przegrała w IV rundzie FA Cup z Evertonem. Przez tą porażkę zespół z Londynu odpadł z pucharowej rywalizacji i nie ma już szans na obronienie tytułu sprzed roku.

Chelsea Londyn odpadła z FA Cup. / Fot. Ray Booysen from London, UK, C.C. 2.0W sobotę 19.02 został powtórzony mecz IV rundy FA Cup między Chelsea Londyn a Evertonem. Zespół z Londynu, który był zwycięzcą ostatnich dwóch edycji, przegrał 3:4 po rzutach karnych. W następnej rundzie Everton zagra na Goodison Park z Reading (mecz odbędzie się 1 marca).

Dla ekipy ze Stamford Bridge początek nie zwiastował złego końca. Chelsea objęła prowadzenie w 103. minucie za sprawą Franka Lamparda. Kiedy wszyscy myśleli, że Londyńczycy już znaleźli się w V rundzie to w 119. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Leighton Baines. Był to początek końca "The Blues" w tegorocznej edycji FA Cup.

W rzutach karnych dla ekipy Evertonu gola nie strzelił jedynie bohater ze 119. minuty - Baines, zaś dla Chelsea bramek nie zdobyli Nicolas Anelka oraz Ashley Cole.

Chelsea FC - Everton FC 1:1 p.d. k. 3:4
Frank Lampard 103 - Leighton Baines 119

Rzuty karne: 1-0 Frank Lampard, (1-0 Leighton Baines - strzał niecelny), 2-0 Didier Drogba, 2-1 Phil Jagielka, (2-1 Nicolas Anelka - obroniony), 2-2 Mikel Arteta, 3-2 Michael Essien, 3-3 John Heitinga, (3-3 Ashley Cole - strzał niecelny), 3-4 Phil Neville.

Drużyny wystąpiły w składach:

Chelsea FC: 1. Petr Čech - 19. Paulo Ferreira, 2. Branislav Ivanović, 26. John Terry, 3. Ashley Cole - 7. Ramires, 12. John Obi Mikel (46, 5. Michael Essien), 8. Frank Lampard - 21. Salomon Kalou (110, 18. Jurij Żyrkow), 11. Didier Drogba, 15. Florent Malouda (91, 39. Nicolas Anelka).

Everton FC: 24. Tim Howard - 18. Phil Neville, 6. Phil Jagielka, 15. Sylvain Distin, 3. Leighton Baines - 23. Séamus Coleman, 10. Mikel Arteta, 25. Marouane Fellaini, 21. Leon Osman (95, 5. John Heitinga), 17. Tim Cahill (70, 7. Dinijar Bilaletdinow) - 16. Jermaine Beckford (80, 28. Victor Anichebe).