Chelsea na kolanach. Manchester United zaczął świętować

Manchester United pokonał Chelsea Londyn w hicie 36. kolejki Premier League 2:1 (2:0) i bardzo zbliżył się do mistrzowskiego tytułu.

Old Trafford / Fot. Anthony Parkes, C.C. 2.0W spotkaniu praktycznie decydującym o mistrzostwie Anglii, Manchester United wygrał z Chelsea Londyn 2:1 (2:0).

W pierwszej minucie meczu na prowadzenie wyszli gospodarze. Javier Hernandez po składnej akcji zespołu znalazł się sam na sam z Petrem Cechem i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Chelsea. Po strzelonym golu ataki United były coraz bardziej zdecydowane. Widać było, iż podopieczni Alexa Fergusona szukają drugiej bramki, aby dobić rywala. Udało im się to w 24. minucie spotkania. Niezastąpiony na boisku Giggs dośrodkował w pole karne, a tam akcję zamknął Vidić. Czerwone Diabły dominowały na placu gry, lecz do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie padło.

W drugiej części meczu widowisko niewiele się zmieniło. Grę kontrolowali gospodarze, a zawodnicy Chelsea byli bezradni. Wpuszczony po przerwie Ramires pobudził nieco ofensywę The Blues, co doprowadziło do strzelenia bramki kontaktowej. W 69. minucie piłkę z najbliższej odległości skierował do bramki Lampard. Londyńczycy, którzy wyczuli szansę na korzystny wynik, coraz groźniej atakowali, jednak z ich prób nic nie wynikało. W końcówce Hernandez dla United oraz Torres dla Chelsea mogli zdobyć gole, jednak ta sztuka im się nie udała. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Manchester pokonał Chelsea 2:1.

Po wygranej Manchesteru nad Chelsea losy mistrzowskiego tytułu są już praktycznie rozstrzygnięte. Czerwone Diabły mają nad zespołem z Londynu sześć punktów przewagi, a do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Tylko kataklizm mógłby zabrać podopiecznym Alexa Fergusona upragnione trofeum.

Manchester United - Chelsea Londyn 2:1 (2:0)
Bramki: Hernandez (1), Vidić (24) - Lampard (69)