98452 miejsce

Chelsea w finale Klubowych Mistrzostw Świata!

Rafa Benitez prowadzi Chelsea po pierwsze trofeum w tym sezonie. W półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w Japonii zdobywca Ligi Mistrzów wygrał z Monterrey 3-1.

Fernando Torres / Fot. rayand/ WikipediaW pierwszej połowie tego spotkania kibice zobaczyli tylko jednego gola. W 18. minucie fantastyczną akcję przeprowadzili londyńczycy - Oscar piętą do Cole'a, ten zgrał do środka do Maty, a Hiszpan bez problemów umieścił piłkę w bramce.

Na początku drugiej połowy Chelsea wprost znokautowała rywali. Chelsea tuż po rozpoczęciu gry przeprowadza piękną akcję. Minęło zaledwie kilkanaście sekund gdy Torres dostał dokładną piłkę w polu karnym i strzelił nad bezradnym Orozco. W 48 minucie pada kolejna bramka dla "The Blues". Torres świetnie podał w poprzek pola karnego do Maty, ten chciał jeszcze zgrać do Oscara, piłka odbiła się od nóg obrońcy i wpadła do bramki. Londyńczycy zdominowali całkowicie to spotkanie. W końcówce honorową bramkę dla Monterrey strzela jeszcze De Nigris. Po szybkiej kontrze, podanie do De Nigrisa, ten zbiegł z boku boiska w pole karne i oddał strzał nie do obrony. Mecz kończy się wynikiem 1-3. Chelsea w finale Klubowych Mistrzostw Świata.

Monterrey - Chelsea 1-3 (0-1)

Bramki De Nigris 90+1' - Mata 18', Torres 46', Darvin 48' (sam.)

Monterrey: Orozco - Meza (83' Solis), Chavez, Basanta, Mier - Perez (57' Osorio), Ayovi, Corona, Cardozo - Delgado (83' Carreno), De Nigris

Chelsea: Cech - Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Cole - Luiz (63' Lampard), Mikel - Hazard, Oscar, Mata (74' Ferreira) - Torres (79' Moses)