Chelsea wyeliminowała Birmingham z FA Cup! Udany debiut Di Matteo

Mecz pomiędzy Birmingham i Chelsea w FA Cup zakończył się zwycięstwem 2:0 drużyny z zachodniej części Londynu. Wynik mógł być dużo wyższy, ale równie dobrze, mógł paść remis.

/ Fot. EPA/ANDY RAINPierwsza połowa ćwierćfinałowego spotkania nie przyniosła żadnych emocji. Gigant Premier League grał przez pierwsze 45 minut z Birmingham jak równy z równym. Goście utrzymywali niewiele dłużej, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe, których po obu stronach było jak na lekarstwo. Gra kończyła się przed polem karnym rywali i opierała się na stratach piłki przez obie drużyny.

Początek drugiej części spotkania z pewnością należał do Chelsea. Dwie świetne sytuacje, na bramkę mógł zamienić Juan Mata. Wreszcie w 53. min Ramires przedarł się przez obronę gospodarzy i wrzucił piłkę w pole karne. Pierwszy uderzył ją Kalou, jednak strzał został zablokowany, a piłka wpadła pod nogi Juana Maty, który trzeci raz nie pomylił się i wpakował ją do siatki. Niecałe 6 minut później Ivanowić stworzył groźną sytuację, którą wykorzystał Meireles uderzając futbolówkę z około 20 metrów. Chwilę po drugim golu The Blues mogli podwyższyć wynik na 3:0, ale Mata nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Torresie.

Od tego momentu inicjatywę przejęli gracze Birmingham City. W 81. min Butch mógł zdobyć bramkę kontaktową, kiedy dostał świetne prostopadłe podanie i wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak przestrzelił. Do końca spotkania Birmingham napierało na bramkę rywala - bezskutecznie.

Chelsea utrzymując się w pucharze, zachowała jedną z szans na awans do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.