Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15505 miejsce

Chemia profesjonalna – kiedy stosować?

Obecnie na rynku wciąż pojawiają się nowe środki do czyszczenia, odpowiednie dla hoteli, pensjonatów czy spa. A więc kiedy warto je wykorzystywać, i czy stosowanie chemii profesjonalnej jest bezpieczne.

Przedsiębiorcy prowadzący hotele, pensjonaty czy Spa wybierają zazwyczaj takie środki czystości, które są dla nich skuteczne, wydajne i tanie. Jednakże te trzy aspekty trudno jest razem pogodzić, dlatego warto postawić na środki chemii profesjonalnej. Chociażby, kiedy stosować chemię profesjonalną w działalności hotelu? Jakie środki dobrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Środki uniwersalne czy środki specjalistyczne

Jakie wybrać profesjonalne środki czystości dla swojej firmy? Zdecydowanie w większości przypadków lepiej wybrać te specjalistyczne, które służą do czyszczenia konkretnych materiałów bądź powierzchni. Dlatego warto zamiast jednego środka, zaopatrzyć się w kilka preparatów. O ile niektóre płyny do czyszczenia, chociażby nawierzchni ceramicznych można stosować uniwersalnie, ze względu na swoje podobieństwo. O tyle do czyszczenia, np. powierzchni ze stali nierdzewnej warto użyć środków specjalistycznych. Ponieważ różnią się one składem i sposobem działania. Preparaty ukierunkowane na konkretne działanie łatwo poradzą sobie z zanieczyszczeniem, nie niszcząc przy tym powierzchni, a w dodatku pielęgnując ją. Wyposażenie pokoi hotelowych jest dość często eksploatowane przez gości, dlatego warto zadbać o ich pielęgnację, co by ich nie zniszczyć codziennym czyszczeniem.

Środki bezzapachowe czy środki z aromatem

Środki chemii profesjonalnej są środkami silnie działającymi o dość skomplikowanym składzie, co wpływa na ich zapach. Charakteryzuje je silny aromat, który określany jest mianem „chemiczny”. Aromat ten pozwala, co prawda na kojarzenie go z czystością i wysoką higieną pomieszczeń, lecz może on stanowić dla nosa niezbyt przyjemną woń. Zwykle producenci środków czyszczących, aby go zneutralizować, dodają do niego substancji zapachowych, lecz nie wiadomo czy będzie on przystępny dla gości. Czy jednak wybrać te bezzapachowe czy te z aromatem? Nie wiadomo, bo gdy skusimy się na środki bezzapachowe, to czy nie powinniśmy dodać do nich odświeżaczy powietrza? A może, gdy wybór padnie na te z aromatem, to jaki dokładnie wybrać aromat? Pytań i możliwości jest wiele, jednak już na samym początku warto zastanowić się, która opcja wyboru profesjonalnych środków chemii jest adekwatna dla naszego obiektu, np. hotelu.

Środki chemii profesjonalnej są bezpieczne?

Czy zatem środki typu chemia profesjonalna są bezpieczne? Jeśli tak, to kiedy można ją stosować? Jak już wcześniej zostało wspomniane, iż są to środki o silnym działaniu, aby były bezpieczne i można było je używać, trzeba je racjonalnie wykorzystywać i postępować zgodnie z instrukcją producenta. Warto jest zwrócić uwagę na to, czy na ich etykietach nie ma umieszczonych warunków bezpiecznego korzystania, ponieważ nieodpowiednie użycie może być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Warto jest, zatem wybrać taką chemię profesjonalną, której środki posiadają świadectwo bezpieczeństwa, np. Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, a wtedy można będzie ją wykorzystywać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.