Facebook Google+ Twitter

Chemioterapia w starachowickim szpitalu

W starachowickim szpitalu powiatowym może zostać utworzony oddział chemioterapii. Byłaby to filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

W piątek 21 listopada, w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, z inicjatywy starosty starachowickiego Andrzeja Matyni i dyrektora PZOZ, dr Jolanty Kręckiej, odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów miast i gmin z terenu powiatu starachowickiego. Tematem było utworzenie w starachowickim szpitalu filii Oddziału Chemioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Obok przedstawicieli samorządów w spotkaniu uczestniczył także Robert Orzeszko ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów przystali na propozycję częściowej partycypacji w kosztach utworzenia w starachowickim szpitalu oddziału chemioterapii. W ciągu najbliższego tygodnia dyrekcja szpitala przekaże do poszczególnych Urzędów Miast i Gmin z terenu naszego powiatu szczegółowy kosztorys planowanego przedsięwzięcia. Według podjętych w dniu dzisiejszym ustaleń poszczególne samorządy sfinansowałyby zakup niezbędnego specjalistycznego sprzętu medycznego, który jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania takiego oddziału. Ostateczne decyzje w tym zakresie będą podejmowały już w najbliższych miesiącach poszczególne rady miast i gmin.

Utworzenie w starachowickim szpitalu wspomnianego oddziału chemioterapii byłoby kolejnym krokiem do zapewnienia mieszkańcom Powiatu Starachowickiego kompleksowej opieki medycznej w obiekcie nowego szpitala, dokąd przenoszone są właśnie oddziały szpitalne ze starego obiektu. Przeprowadzka ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. W planach samorządu powiatowego i dyrekcji szpitala jest tworzenie kolejnych nowych oddziałów specjalistycznych w starachowickiej placówce. Aktualnie prowadzone są także działania w zakresie utworzenia oddziału rehabilitacji oraz oddziału paliatywnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.