Facebook Google+ Twitter

Chemtrails – z cyklu „Teorie spiskowe”

Wydaje się, że pojawiła się teoria spiskowa na miarę UFO, a może lepsza. Od kilku lat teoretycy spisku drążą temat smug kondensacyjnych pozostawianych przez amerykańskie samoloty wojskowe i pasażerskie.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:C-12_Aircraft_in_Iraqi_Dust_Storm.jpgWydaje się, że pojawiła się teoria spiskowa na miarę UFO, a może lepsza. Od kilku lat teoretycy spisku drążą temat smug kondensacyjnych pozostawianych przez amerykańskie samoloty wojskowe i pasażerskie.

Chemtrail to zlepek słów chemical trail, czyli „chemiczny ślad”. Owe ślady przybierają na niebie formę chmur pierzastych. Układają się w różne wzory, na przykład tworzą szachownice,
a padające na nie światło słoneczne załamuje się podobnie jak w plamie ropy. Po kilku godzinach smugi opadają i tego właśnie dotyczy najciekawszy fragment teorii spiskowej. Nie jest znane przeznaczenie i skład chemiczny smug, które, gdy opadną, wywołują u mieszkańców pobliskich terenów duszności, bóle głowy i wysypkę.

Rząd USA nie udziela żadnego komentarza, co tylko wzmaga nastroje zwolenników teorii spiskowej związanej z chemtrail, którzy tajemnicze smugi wiążą z wojskiem. Przykładowo w 1998 r. armia amerykańska wprowadziła nową grupę chemikaliów do paliwa lotniczego o nazwie JP-8+100. Ulepszone paliwo to wielkie oszczędności dla armii.

Naturalnie nie może zabraknąć połączenia chemtrail z atakami terrorystycznymi. Dr James Baker z University of Michigan na zlecenie rządu opracował olejopodobną ciecz, która zabija wąglik i można ją bezpiecznie rozpylić na ludzi. Stąd spiskowcy wnioskowali, że tajemnicze smugi to środki ochronne. Jednak dr Baker w rozmowie z badaczami ze strony chemtrails.org wykluczył podobne użycie, gdyż DARPA - Defense Advanced Research Projects Agency, nie posiada formuły pozwalającej na jej wytworzenie.

Mimo braku potwierdzenia ze strony głównego zainteresowanego, czyli dr. Bakera spiskowcy nie rezygnują i przypominają, że w USA było wiele prób testowania nowych broni na obywatelach, bez ich wiedzy. Przykładowo w 1950 r. rozpylono nad zatoką w pobliżu San Francisco bardzo rzadką bakterię z rodziny "serratia". Wówczas 11 osób hospitalizowano, a jedna zmarła. Poszkodowani i ich rodziny zaskarżyli rząd. Ujawniono wówczas, że w latach 1950-1969 dokonano około 300 podobnych testów, a zaprzestano ich dopiero w 1972 r.

W teorii spiskowej związanej z rozpylaniem tajemniczych smug nie brakuje pomysłów naukowych. Michael Mac Donnough i Brent Parker z internetowego centrum badań nad chemtrails twierdzą, że smugi są rozpyloną warstwą ochronną, pochłaniającą szkodliwe promieniowanie słoneczne, aby zmniejszyć efekt cieplarniany i dziurę ozonową. Jak widać spiskowcom pomysłów nie brakuje…

Źródła:
teksty.gildia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rafał
  • Rafał
  • 23.05.2011 20:53

hej, Mieszkam w gdańsku i własnie teraz o godzinie 20.51 2 samoloty przecinaja sie robiac niebo w kratke !!!!
Smugi kondensacyjne przypadkowe ?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.