Facebook Google+ Twitter

Chesapeake przejmuje produkcje z Europy i zatrudnia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-25 19:09

Należąca do międzynarodowej grupy Chesapeake, białostocka drukarnia poszukuje kolejnych specjalistów do pracy. Planowany wzrost zatrudnienia wynika z faktu częściowego przeniesienia produkcji z zagranicznych zakładów grupy do Białegostoku.

Łącznie na pracę w mieszczącym się w podbiałostockich Zaściankach zakładzie, może liczyć nawet 20 fachowców. To operatorzy maszyn, pomocnicy drukarzy, specjaliści obsługi maszyn i urządzeń oraz pracownicy obszaru wsparcia produkcyjnego np. magazynierzy. Obecnie spółka zatrudnia ponad 300 pracowników, z czego niemal połowę stanowią kobiety.

Przeniesienie produkcji wyrobów poligraficznych do Chespaeake Białystok to jeden z efektów przejęcia Chesapeake Corp. przez fundusz inwestycyjny Carlyle, do którego doszło w połowie bieżącego roku. Dzięki temu spółka przygotowuje wyroby na zlecenie takich marek znanych na całym świecie jak: Pfizer, Mylan, Glaxo Smith Kline (branża farmaceutyczna) czy Mondelez (Kraft) lub Tom’s (słodycze), których produkcja do tej pory odbywała się zagranicą.

W opinii przedstawicieli spółki, transfer produkcji właśnie do Białegostoku, a nie do któregoś z 36 zlokalizowanych w różnych punktach globu pozostałych zakładów należących do grupy nie był przypadkowy. Białostocką firmę od lat wyróżnia jakość i efektywność pracy. Było to zresztą najważniejszym powodem, dla którego firma przed trzema laty otrzymała propozycję przyłączenia do globalnej korporacji.

Jak podkreśla Joanna Awieruszko, Menadżer HR w Chesapeake Białystok, rozwój firmy nabrał nowej dynamiki. Ze względu na to potrzebni są wykwalifikowani pracownicy do pracy w działach produkcyjnych.

- Praca w branży poligraficznej jest dość specyficzna. Od kandydatów wymagamy spełniania kilku istotnych kryteriów takich jak: precyzja i staranność przy wykonywaniu zleconych prac, spostrzegawczość oraz prawidłowe widzenie barw, praca zgodnie z obowiązującymi standardami jakościowymi czy gotowość do pracy w systemie zmianowym - wyjaśnia.

Oprócz wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych, drzwi firmy pozostają zawsze otwarte, niezależnie od aktualnie prowadzonej rekrutacji, na sprawnie posługujących się językami obcymi specjalistów, którzy mają ambicję pracować w międzynarodowej korporacji, która produkuje dla marek cenionych na całym świecie.
(Janusz Mroczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.