Facebook Google+ Twitter

Chicago. Samobójstwo czy morderstwo polskiego księdza?

Kiedy policjanci weszli do mieszkania księdza Wacława, ujrzeli makabryczną scenę. W zamkniętej łazience leżał martwy proboszcz. Miał 24 rany kłute brzucha, zmiażdżoną kość policzkową i wyrwane prawe ramię.

ksiądz Wacław Jamroz / Fot. arch archidiecezja chicagoKiedy ksiądz Wacław Jamroz, proboszcz parafii Our Lady of the Snow czyli Matki Bożej Śnieżnej w Chicago, 8 października 2009 roku nie pojawił się na porannej mszy świętej. Zaniepokojeni parafianie powiadomili chicagowską policję. Podejrzewali, że z ich pastorem musiało stać się coś niedobrego. Policjanci zareagowali bardzo szybko, ale kiedy weszli do mieszkania księdza Wacława, ujrzeli makabryczną scenę. W zamkniętej od wewnątrz łazience leżał proboszcz. Miał 24 rany kłute brzucha, zmiażdżoną kość policzkową i wyrwane prawe ramię.

"To była powolna i straszna śmierć" - taką informację podał Steve Petersom, rzecznik z Cook County Sferifs Departament. "Było oczywiste, że ksiądz był w domu sam. Nie było widać śladów walki. Drzwi do łazienki były zamknięte od wewnątrz. Wniosek, że to było samobójstwo, nasunął się sam" wyjaśnił Petersom.

Policja ciągle bada tajemniczą śmierć 44 letniego polskiego księdza. W rozwiązanie kryminalnej zagadki zaangażowany jest sam Kardynał Francis George z Archidiecezji Chicago. Dziennikarze śledczy TV ABC nie wierzą w samobójstwo proboszcza. Jest wiele okoliczności, które każą przypuszczać, że brutalne morderstwo polskiego księdza było doskonale zaplanowane.

Pierwsza z nich to fakt, że kilka tygodni wcześniej, na terenie parafii pojawił się uzbrojony bandyta, który przyłożył do piersi księdza pistolet i groził mu śmiercią. Druga: na dwa tygodnie przed tragedią skradziono mu klucze do parafii, co mogło umożliwić bandycie lub bandytom wtargniecie na teren miejsca, gdzie został zamordowany.

Zaraz po śmierci proboszcza, w gazetach i portalach informacyjnych pojawiły się oszczerstwa pod adresem księdza, które szybko zostały zweryfikowane przez archidiecezję oraz pracowników parafii. Komuś zależało na oczernieniu kapłana, ale i na zbagatelizowaniu i szybkim zamknięciu tajemniczej sprawy.

Wiadomo, że ksiądz Wacław wybierał się do Polski. Miał zarezerwowany bilet w jednym z zaprzyjaźnionych biur podróży z południowej strony miasta, datowany na 20 października br. W dniu, kiedy został zamordowany miał odebrać zamówiony bilet. Ksiądz Wacław w Chicago znany był również z prowadzonych przez siebie audycji radiowych i telewizyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ewa ma rację. światełko pamięci za Tego Człowieka. nawet dwa ! bo za kapłana drugie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zapalam światełko pamięci (*)za tego Człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro piszac o Stanach Zjednoczonych celowo odeslalem Pania do Archidiecezji Chicago, ktora rowniez nazywa swoich ksiezy Pastorami.
Pastor to rowniez : http://en.wikipedia.org/wiki/Pastor

Wiem, ze kobiety sa uparte, ale w tym artykule nie szukajmy takich problemow.
To jest wielka tragedia rodzinna, rowniez ja ja przezywam ksiadz Waclaw byl moim przyjacielem i znalem go od 1997 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisząc w Stanach Z. m o ż e . Pastor to kapłan, którego np. m.innymi nie obowiązuje celibat. I jest to termin, chyba, o ile się nie mylę, zarezwowany dla kapłanów kościoła reformowanego. Wydaje mi się, że chciał Pan napisać kapłan.
słowniki wyraźnie podają :
1. Pastor w Kościołach protestanckich: duchowny pełniący obowiązki duszpasterskie w parafii , Duchowny protestancki.
2.kapłan
«osoba wykonująca czynności kultowe w którejś z religii pierwotnych lub politeistycznych»
«w Kościołach chrześcijańskich: duchowny mający święcenia uprawniające do odprawiania nabożeństw i udzielania sakramentów»

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro - to nie jest roznica mowiac czy piszac o ksiedzu zyjacym w Stanach Zjednoczonych. Zapraszam na srony Archidiecezji CHicago. Ksiadz Waclaw nosil sutanne, jak widac na zamieszczonej fotografii, wiec mysle ze rozwialem watpliwosc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, Nie rozumiem, Ksiądz czy Pastor , bo to jednak "delikatna różnica" o którą kiedyś palono na stosie.
"Podejrzewali, że z ich pastorem musiało stać się coś niedobrego. Policjanci zareagowali bardzo szybko, ale kiedy weszli do mieszkania księdza Wacława,"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.