Facebook Google+ Twitter

Chiharu Icho mistrzynią świata w zapasach. Polka daleko

W mistrzostwach świata w zapasach kobiet w Azerbejdżanie w kategorii wagowej 48 kg zwyciężyła Japonka Chiharu Icho. Polka przegrała w 1/16 finału i ostatecznie została sklasyfikowana dopiero na 34 miejscu.

Dziś na matach w stolicy Azerbejdżanu, Baku, rywalizowały zawodniczki najniższej kategorii wagowej 48 kg. Polskę reprezentowała Iwona Sadowska (MLKS Agros Żary). W 1/16 finału Polka walczyła z o dwa lata starszą zapaśniczką z Wenezueli Mayelis Caripą Castillo. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej zapaśniczki i przegrała walkę 0:4, tym samym kończąc swoją przygodę z wielką imprezą. Niestety nie wykorzystała również okazji uzyskania nominacji olimpijskiej (pierwsze osiem zawodniczek pojedzie do Pekinu).

W tej kategorii wagowej wzięło udział łącznie 38 zawodniczek. Mistrzynią Świata została Chiharu Icho (Japonia), pokonując w finale Ukrainkę Irinę Merleni 3:1. W walce o miejsca 3-5 zmierzyły się Caripa Castliio z zapaśniczką Kanady Carol Huynh. Po zaciętej i wyrównanej walce wygrała reprezentantka Wenezueli 8:6, oraz Stephanie Murata (USA) z Xiaomei Li (Chiny), tę konfrontację wygrała Chinka.

Klasyfikacja końcowa (48 kg):
1. Chiharu Icho - Japonia
2. Irini Merleni - Ukraina
3. Mayelis Caripa Castillo - Wenezuela
4. Xiaomei Li - Chiny
5. Carol Huynh - Kanada
6. Stephanie Murata - USA
Polka została ostatecznie sklasyfikowana na 34 miejscu.

Jutro do walki przystąpią: Anna Zwirydowska (55kg) i Agata Pietrzyk (59kg)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.