Facebook Google+ Twitter

Child Alert pomoże odnaleźć zaginione dzieci

Fundacja ITAKA wdroży w Polsce system funkcjonujący już w 11 krajach Europy. Narzędzie alarmujące za pomocą ekranów reklamowych i smsów pozwala natychmiast rozpocząć akcję poszukiwawczą, angażującą społeczeństwo.

Informacja o zaginionym dziecku może pojawiać się na tablicach informacyjnych, elektronicznych znakach drogowych czy ekranach reklamowych. Może zawierać wskazówki, które pomogą w poszukiwaniach i identyfikacji. / Fot. Mrschimpf, CC 3.0, GNU 1.2Fundacja już w zeszłym roku przedstawiła w MSW koncepcję działania systemu. Jego idea polega na szybkim nadaniu komunikatu o zaginięciu dziecka na powszechnie dostępnych nośnikach informacji.
Jak poinformował serwis Tvpparlament.pl za agencją PAP platforma ma łączyć np. media, firmy dysponujące nośnikami reklamy czy telekomunikacyjne.

Dzięki połączeniu sił tego rodzaju nośników informacji, możliwe będzie między innymi błyskawiczne pojawienie się alarmowych komunikatów np. na portalach informacyjnych, ekranach w środkach transportu, elektronicznych ulicznych tablicach informacyjnych, wiatach przystankowych, czy przesłanie smsów do użytkowników telefonów komórkowych.

Informacja o zaginionym dziecku może pojawiać się na tablicach informacyjnych, elektronicznych znakach drogowych czy ekranach reklamowych. Może zawierać wskazówki, które pomogą w poszukiwaniach i identyfikacji. / Fot. Bob Bobster, CC 2.0Gdy opiekunowie zgłoszą na policję zaginięcie dziecka - ta będzie mogła zdecydować o nadaniu alertu. Z założenia będzie to możliwe w sytuacjach, gdy okoliczności zniknięcia będą wskazywały na prawdopodobieństwo porwania lub poważnego zagrożenia życia i zdrowia - np. gdy dziecko jest chore i wymaga podawania w odpowiednim czasie leków.

Fundacja będzie operatorem systemu i po otrzymaniu komunikatu do wysłania przygotuje go w formatach wymaganych przez poszczególnych członków struktury. Pomysł powinien zacząć funkcjonować jeszcze przed Euro 2012. Jego koszty szacuje się na 200 tys. rocznie.

W swojej propozycji pomysłodawcy przeanalizowali doświadczenia działania systemu w innych europejskich krajach. Analogiczny system został prototypowo wdrożony w 1996 roku w USA, po porwaniu i zamordowaniu dziewięciolatki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście że na to zgoda a nie na ACTA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.