Facebook Google+ Twitter

Chile po trzęsieniu ziemi: Bruksela składa kondolencje i oferuje swoją pomoc

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 16:46

Po trzęsieniu ziemi w Chile, w którym według najnowszych informacji zginęły co najmniej 82 osoby, z Brukseli napłynęły kondolencje i oferta pomocy. Złożyli je przewodniczący Parlamentu Europejskiego i szefowa unijnej dyplomacji.

Catherine Ashton poinformowała, że jest w stałym kontakcie z chilijskimi władzami i zbiera informacje o najpilniejszych potrzebach.

- Unia Europejska jest gotowa dostarczyć natychmiast pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi. Nie znamy jeszcze skali zniszczeń, ale europejscy partnerzy starają się wspólnie ocenić sytuację i skoordynować działania - głosi oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji. Catherine Ashton wraz z przewodniczącym Europarlamentu przesłała też wyrazy współczucia.

- Moje myśli są z rodzinami i bliskimi ofiar, rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia - napisał w oświadczeniu szef Parlamentu Jerzy Buzek.

Trzęsienie ziemi nawiedziło wybrzeże Chile około trzeciej w nocy czasu lokalnego, po kilku godzinach odnotowano wstrząsy wtórne, między innymi w stolicy kraju. Relacje z miejsca katastrofy mówią o zabitych, rannych i znacznych zniszczeniach - zawalonych budynkach, pozrywanych liniach energetycznych i telefonicznych, uszkodzonych drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.