Facebook Google+ Twitter

Chilijska pustynia Atakama symuluje warunki na Marsie. Naukowcy testują sprzęt do poszukiwania śladów życia

Na chilijskiej pustyni Atakama NASA testuje instrumenty, które w przyszłości mają pomóc poszukiwaniach śladów życia na Marsie.

https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.pl / Fot. Reinhard Jahn/CC BY SA 2.0Atacama Rover Astrobiology Drilling Studies (ARADS) to kilka instrumentów, które pomogą w poszukiwaniach śladów życia na Marsie. Oczywiście naukowcy nie mają na myśli inteligentnych istot pozaziemskich, bo z tym kojarzą się przeciętnemu człowiekowi takie badania. Chodzi o odnalezienie biomarkerów.

Testowany instrument ma poszukiwać pod powierzchnią Marsa śladów cząsteczek organicznych. Założenie jest proste. Jeżeli istnieje lub istniało życie na Marsie "zeszło" pod ziemię wraz z pogarszaniem się warunków na powierzchni - podaje Science Alert.


Wybór pustyni Atakama w Chile nie jest przypadkowy. To jedno z najbardziej "marsjańskich" miejsc na Ziemi. Ponieważ nie można przetłumaczyć prób na Czerwonej Planecie zespół 20 naukowców z różnych krajów testuje urządzenia na pustyni. Prace będą trwały 4 lata. Badacze poszukują m.in. nowych metod poszukiwania śladów życia wewnątrz formacji skalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.