China Open: Radwańska w finale!

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 14:55

Agnieszka Radwańska awansowała do finału turnieju China Open w Pekinie. Polka pokonała w półfinale Francuzkę Marion Bartoli 6:4, 6:3.

/ Fot. PAPJutro w finale Radwańska zmierzy się z wyżej notowaną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Zwyciężczyni otrzyma czek na 775 500 dolarów.

Awans Radwańskiej do finału to największe tegoroczne wydarzenie w polskim tenisie. Wcześniej w tym sezonie najlepsza polska zawodniczka grała jedenaście ćwierćfinałów, ale tylko raz, przed tygodniem w Tokio, zdołała przebić się do półfinału.

Mecz z Bartoli zaczął się źle dla Radwańskiej - przegrała pierwszych siedem piłek i dwa gemy. W trzecim, przy własnym serwisie, znów zapowiadał się pogrom, ale Polka w porę odzyskała równowagę i potrafiła doprowadzić do stanu 1:2. Potem było jeszcze lepiej - Radwańska przełamała rywalkę po grze na przewagi, wcześniej wykonując między innymi swoją popisową akcję - skrót z lobem. W kolejnych gemach znów nastąpiły dwa przełamania i w efekcie był remis 4:4. Polka znakomicie rozegrała końcówkę seta, wygrywając go po trzech kwadransach 6:4.

Drugi set z początku przypominał pierwszego. Francuzka zaczęła od dwóch wygranych gemów, ale Radwańska nie pozwoliła jej na kolejne przełamanie i doprowadziła do stanu 1:2. Bartoli wyciągnęła jednak wnioski i tym razem pewnie wygrała po swoim serwisie. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - Radwańska po raz kolejny w tym meczu pokazała świetny tenis i doprowadziła najpierw do remisu 3:3, a potem w znakomitym stylu wyszła na prowadzenie 5:3. Ostatni gem przy tak świetnej dyspozycji Polki był formalnością.

Dotychczas w swojej karierze Agnieszka Radwańska wygrała cztery turnieje WTA Tour. Ostatni blisko 16 miesięcy temu w Eastbourne.