Facebook Google+ Twitter

Chińczycy kupują amerykańskiego Hummera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 18:29

Chiński koncern motoryzacyjny Tengzhong Heavy Industrial Machinery podpisał umowę kupna amerykańskiej marki Hummer. Samochodów terenowych tej marki nie chcą już kupować Amerykanie. Coraz częściej można je za to zobaczyć na ulicach chińskich metropolii.

Dotychczasowy właściciel marki - amerykański General Motors zmuszony był pozbyć się linii produkcyjnej Hummera ze względu na kryzys gospodarczy i fatalne wyniki finansowe firmy. Analitycy rynku samochodowego zwracali też uwagę, że auto wzorowane na pojazdach wykorzystywanych przez amerykańską armię cieszyło się coraz mniejszym wzięciem w USA, gdzie minęła już moda na militaria.

W tym roku sprzedaż Hummerów w Stanach Zjednocznych spadła o ponad 60% w porownaniu z rokiem ubiegłym. Hummery zużywają także ogromne ilości paliwa. Chiński nabywca ogłosił, że będzie chciał zrobić z Hummera - pod tym względem - auto bardziej ekologiczne. Obecnie koncern motoryzacyjny Tengzhong Heavy Industrial Machinery czeka na zatwierdzenie umowy przez chińskie Ministerstwo Handlu.

Na razie nie ujawniono wartości kontraktu, ale chińskie media spekukują, że marka Hummer została przejęta za 150 mln dolarów amerykańskich. Cywilne Hummery wzorowane są na pojazdach HMMVW wykorzystywanych przez armię USA od lat 80 ubiegłego stulecia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Hummer Made in China-masakra. Chyba po drabinie będą do niego wchodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.10.2009 18:49

Żółty Hummer zaleje świat.... :))) Niestety pojazd ten nie spełnia wielu norm Europejskich jeżeli chodzi o dopuszczenie do ruchu. http://www.autocentrum.pl/go/338__Ekologiczne_samochody__17356.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.