Facebook Google+ Twitter

Chińczycy lub Hindusi uratują fabrykę samochodów na Żeraniu?

Rzecznik FSO Roman Bugaj poinformował we wtorek, że spółka prowadzi negocjacje z inwestorami z Indii i Chin. Dziś z linii produkcyjnej fabryki ma zjechać ostatni samochód dla General Motors.

 / Fot. Cezary Piwowarski/Domena publicznaWedług Wojciecha Drzewieckiego, prezesa Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar w grę chodzi prawdopodobnie o indyjską Mahindrę i chińską Cherry. FSO nie zdradza szczegółów negocjacji.

Pod koniec lutego w żerańskiej fabryce samochodów straci pracę 1,2 tys. osób. Wszystko przez brak zamówień ze strony General Motors na samochody Chevrolet Aveo.

Fabryka na Żeraniu zawiesza działalność. 1,2 tys. osób bez pracy

W zeszłym roku z taśm żerańskiej fabryki zjechało 45 tys. samochodów i zespołów montażowych. W najbliższą środę ma zostać wyprodukowany ostatni egzemplarz. Konsekwencją tego będą zwolnienia. Z blisko 2 tys. pracowników, pracę straci 1,2 tys. 150 do 180 pracowników pozostanie w pracy, by czuwać nad linią produkcyjną i w razie potrzeby wznowić jej pracę.

Inwestor jest jedyną szansą dla upadającego zakładu. Jak jednak twierdzi Maciej Grelowski z Business Centre Club, żaden poważny gracz nie będzie chciał produkować samochodów na Żeraniu. "Choćby z powodu lokalizacji w środku rozwijającego się miasta, która nastręcza poważnych problemów logistycznych." - mówi dla Życia Warszawy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

szymek
  • szymek
  • 25.02.2011 09:13

zlikwidowano wszystko te złodziejskie kurwy wszystko zniszczyły co nasze co polskie fabryki cukrownie a teraz cukru nie ma
masakra co to dziadostwo z polska robi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 24.02.2011 07:50

Polakom już nie wolno aut produkować.po stoczniach Unia załatwiła przemysł motoryzacyjny.Wkrótce będziemy produkować maczugi oraz stawiać kościoły,weźcie przykład z arabów,wywalić Tuska i wystąpić z bandyckiej unii .Po co Tusk pojechał do Izraela?,żeby resztę majątku żydostwo zagrabiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.