Facebook Google+ Twitter

Chińczycy narzekają na swe władze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-30 07:23

Władze Pekinu na czas igrzysk olimpijskich zdecydowały się postawić mury przy brzydkich budynkach, by zasłonić je przed wzrokiem turystów.

Jak pisze korespondent dziennika "New York Times", na krótko przed rozpoczęciem igrzysk w Pekinie trwają ostatnie przygotowania, mające na celu "upiększenie" miasta. Jednym z nich jest akcja stawiania murów odgradzających elementy niepasujące zdaniem władz do - jak to określają - "olimpijskiego stylu".

Jednak wielu mieszkańców skarży się, że powstające zasłony uprzykrzają im życie, odgradzając ich sklepy bądź restauracje od turystów. Za prawdziwą przyczynę stawiania murów uważają fakt, że nie ulegli naciskom ze strony rządu, by tanio sprzedali swoje dotychczasowe nieruchomości deweloperom - czytamy w "New York Times".

Chinom, które z okazji igrzysk olimpijskich obiecały przestrzegać praw człowieka, coraz częściej zarzuca się ich łamanie. Wczoraj Amnesty International, pozarządowa organizacja broniąca praw człowieka, opublikowała raport, w którym wytyka władzom chińskim między innymi wywieranie nacisku na media, egzekucje i represje.
Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 8 sierpnia i potrwają szesnaście dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.