Facebook Google+ Twitter

Chińczycy nie chcą tybetańskich uchodźców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 14:30

Wysocy rangą chińscy wojskowi rozmawiali z nepalskimi władzami na temat obecności uchodźców tybetańskich w Nepalu. Przedstawiciele chińskiej armii wyrazili opinię, że mieszkający w Nepalu uchodźcy tybetańscy zagrażają bezpieczeństwu Chin.

Delegacja chińskich wojskowych prowadziła rozmowy z szefami resortu obrony Nepalu. Podczas rozmów Chińczycy potwierdzili zaniepokojenie Pekinu wynikające z obecności w Nepalu uchodźców tybetańskich.

Wypowiadali się też krytycznie na temat antychińskich protestów organizowanych przez Tybetańczyków w Kathmandu i Pokarze - największych miastach Nepalu. Chiny - według relacji mediów nepalskich - oczekują uszczelnienia granicy nepalsko - chińskiej w celu uniemożliwienia Tybetańczykom ucieczki do Nepalu, a w konsekwencji także do Indii.

Pekin nie po raz pierwszy wyraża wobec władz nepalskich swe niezadowolenie z powodu obecności uchodźców tybetańskich w Nepalu. W kraju tym przebywa obecnie około dwudziestu tysięcy Tybetańczyków, którzy uciekli z Tybetu z powodu prowadzenia przez władze chińskie polityki sinoizacji ich ojczyzny. Co roku przez granicę w Himalajach nepalskich ucieka kilkanaście tysięcy Tybetańczyków, którzy chcą osiedlić się w Nepalu lub Indiach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.