Facebook Google+ Twitter

Chińczycy odnaleźli starożytny miecz sprzed 2200 lat

Jak podaje chińska agencja Xinhua robotnik, który pracował przy sortowaniu i oczyszczaniu kamieni wydobytych z rzeki, odnalazł zachowany w idealnym stanie miecz sprzed ponad 2200 lat.

Chińskie miecze z epoki walczących królestw. Pierwszy z lewej jest z żelaza, a pozostałe z brązu / Fot. Fot. Zdjęcie na licencji Creative Commons. Autor: Gary Lee ToddZnalezisko jest bardzo niezwykłe. Miecz, jak wskazuje styl, w którym został wykonany, datuje się na lata 475-221 p.n.e, czyli na epokę walczących królestw.

Miecz nie posiada żadnych zdobień czy też inskrypcji. Jak podaje Xinhua, uczonym chińskim nie udało się ustalić, gdzie i dla kogo został wykuty, Trwają również ustalenia w jaki sposób mógł znaleźć się wśród kamieni w rzece.

Wedle depeszy, miecz nie trafiłby w ręce archeologów, gdyby nie wywiązała się kłótnia o antyk pomiędzy znalazcą a drugim robotnikiem, który siebie również uznał za znalazcę.

Chińska agencja Xinhua informuje, że spór przerodził się w tak duży konflikt, że wzbudził ciekawość lokalnej policji. Lokalne władzę skłoniły obu zainteresowanych do natychmiastowego poinformowania naukowców.

Źródło: LinkDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.