Facebook Google+ Twitter

Chińczycy pokazują swój potencjał militarny. Wielka defilada na ulicach Pekinu (wideo)

Pociski balistyczne, drony, czołgi, myśliwce, samoloty wczesnego ostrzegania i 12 tys. żołnierzy - tak wyglądała defilada na ulicach Pekinu.

 / Fot. See page for author [Public domain], via Wikimedia CommonsUlicami Pekinu przeszła największa w historii kraju defilada sił zbrojnych. Odbyła się ona z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej na Dalekim Wschodzie. W trakcie pokazu można było podziwiać podziwiać setki pocisków balistycznych, czołgi, nowoczesne drony i innego rodzaju sprzęt wojskowy. Wśród 12 tys. defilujących żołnierzy znalazły się kontyngenty z Rosji, Pakistanu i 15 innych krajów.

Około 200 myśliwców wzbiło się w niebo nad placem Tiananmen w Pekinie. W dniu parady prezydent Xi Jinpig oświadczył, że siły zbrojne kraju zostaną zredukowane o 300 tys. żołnierzy. Jednak w tym samym przemówieniu zaznaczył, że nowe wyposażenie sił zbrojnych - myśliwce, rakiety i drony - są podkreśleniem ambicji Chin jako światowej potęgi militarnej. Obecnie chińskie siły zbrojne liczą ok. 2,3 mln żołnierzy i zajmują pod tym względem pierwsze miejsce na świecie.

CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.