Facebook Google+ Twitter

Chińczycy pożyczają na potęgę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 08:00

Chińczycy w nowym roku jeszcze chętniej korzystają z kredytów. W pierwszym tygodniu 2010 roku tamtejsze banki pożyczyły rekordowe 600 miliardów juanów, czyli równowartość 88 miliardów dolarów - poinformował chiński periodyk ekonomiczny.

Wydawany przez agencję Xinhua „Dziennik Informacji Ekonomicznych" podaje, że suma kredytów udzielonych w ciągu pierwszych siedmiu dni nowego roku prawie dwukrotnie przewyższa przeciętny miesięczny poziom z drugiej połowy roku 2009. W opinii analityków chiński bank centralny może podjąć działania mające na celu ograniczenie dopływu pieniądza na rynek.

Chińskie banki komercyjne starają się przyciągnąć jak największą liczbę klientów, obawiając się ograniczenia przez władze skali zadłużenia własnych obywateli poprzez wprowadzenie bardziej restrykcyjnych przepisów.

W ubiegłym roku Chińczycy zadłużyli się na rekordową sumę 9,5 biliona juanów. W opinii analityków poziom zadłużenia w tym roku ma zmniejszyć się o około 20 procent. Specjaliści zwracają uwagę, że w 2009 roku chińskie banki prowadziły dość elastyczną politykę finansową, starając się stymulować rozwój gospodarczy kraju w okresie, kiedy na innych rynkach panował zastój.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.