Facebook Google+ Twitter

Chińczycy pozywają stację CNN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-24 16:38

Ponad miliarda dolarów odszkodowania domaga się od amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN dwoje Chińczyków. Nauczyciel podstawówki i kosmetyczka poczuli się obrażeni słowami jednego z komentatorów, który na antenie stacji niepochlebnie wypowiadał się o obywatelach Chin i produktach ich gospodarki.

Mieszkająca w Nowym Jorku chińska kosmetyczka Liang Shubing wraz z pekińskim nauczycielem Li Lilian domagają się od CNN zawrotnej sumy 1 miliarda 300 milionów dolarów amerykańskich. Parę reprezentować będzie w sądzie 6 adwokatów.
Do pekińskich sądów trafiło już 14 podobnych pozwów. Na początku kwietnia komentator CNN Jack Cafferty w jednym z programów politycznych stacji powiedział między innymi, że USA importują z Chin „dziadostwo pomalowane farbą z ołowiem i zatrutą karmę dla zwierząt". Odnosząc się do chińskich władz stwierdził, że „to ta sama banda oprychów od 50 lat". W związku z tą wypowiedzią CNN wydała wcześniej specjalnie oświadczenie, ale nadal chińskie MSZ domaga się od stacji formalnych przeprosin.

Sprawa ta, a także protesty na trasie sztafety z olimpijskim ogniem w Wielkiej Brytanii, Francji i USA, wzmocniły jedynie wrogie nastroje wśród Chińczyków wobec Zachodu i zagranicznych mediów. Niektórzy zachodni dziennikarze otrzymują także anonimowe pogróżki. Rzeczniczka chińskiego MSZ w odpowiedzi na pytanie o falę anty-zachodnich protestów w Chinach stwierdziła, że obcokrajowcy są mile widziani podczas Olimpiady.

T.Sajewicz/iar/lm/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.