Facebook Google+ Twitter

Chińczycy rozpoczynają podbój kosmosu

Chiny podbijają przestrzeń kosmiczną w trybie przyspieszonym. Chcą, aby jak najszybciej ich ludzie mogli wylądować na Księżycu, a państwo w podboju kosmosu, mogło dogonić USA i Rosję. Teraz na orbicie mają 3-osobową załogę, w tym kobietę.

 / Fot. AAxanderr/public domainChiny powoli dołączają do ekskluzywnego grona państw biorących udział w podboju Kosmosu. Polskie Radio poinformowało 16 czerwca 2012 roku, że w południe naszego czasu, chiński statek kosmiczny Shenzhou 9, wystartował z bazy na pustyni Gobi w przestrzeń kosmiczną. Na jego pokładzie jest troje astronautów, w tym kobieta, 33-letnia Liu Yang.

Podstawowym zadaniem chińskiej misji ma być połączenie statku Shenzou 9, z modułem Tiangong 1, który wysłano w kosmos na początku czerwca br. Jak podaje wp.pl, "cała operacja odbędzie się ręcznie, gdyż według obliczeń naukowców kierującymi lotami kosmicznymi, użycie robotów daje mniejsze prawdopodobieństwo powodzenia operacji". Połączenie statku z modułem, będzie kolejny etapem budowania chińskiej stacji orbitalnej, której zakończenie planuje się około 2020 roku.

Misja chińskiej trójki astronautów w Kosmosie, według założeń będzie trwać około 10 dni. Kieruje nią doświadczony astronauta Jing Haipeng, biorący udział po raz drugi w chińskiej wyprawie kosmicznej.

W wypowiedzi przedstawicieli sztabu, który kieruje lotem wynika, że udział w misji kobiety ma służyć potwierdzeniu teorii, że "kobiety w pewnych ekstremalnych sytuacjach potrafią zachować zimną krew lepiej od mężczyzn". Ponadto chodzi o sprawdzenie "reakcji ich organizmu na długie przebywanie w kosmosie".

Według portalu wp.pl, do misji kosmicznej chińscy naukowcy przygotowywali wiele kobiet. Sprawdzali je na różne sposoby. Poza umiejętnościami merytorycznymi, brano pod uwagę przede wszystkim cechy osobowości i pewne właściwości fizjologiczne organizmu, m.in. chodziło o kompletne i zdrowe uzębienie oraz dobry i zdrowy stan skóry, gdyż, jak podano - nawet drobne zranienia w czasie długiego lotu, "grożą stanem zapalnym". Istotnym warunkiem było także, aby kosmonautka miała dziecko, bo zdaniem psychologów - "matki są bardziej odpowiedzialne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.