Facebook Google+ Twitter

Chińczycy szukają helu na Księżycu. Jadeitowy królik poleciał w kosmos

Chiny wystrzeliły sondę wyposażoną w łazik o nazwie "Jadeitowy królik". Maszyna na Srebrnym Globie wyląduje za dwa tygodnie i będzie badać jego powierzchnię.

 / Fot. I, Luc Viatour [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0 (ht1 grudnia Chiny wystrzeliły rakietę, wyposażoną w łazik do badania powierzchni Księżyca. Jak twierdzi prof. Ouyang Ziyuan z Chińskiej Akademii Nauk, Chiny to zrobiły, ponieważ chcą rozwijać swoją technologię i zespół specjalistów. Mają jednak również bardziej prozaiczny cel: zbadanie zasobów Srebrnego Globu. Księżyc jest bogaty w hel-3, który mógłby raz na zawsze rozwiązać problem energii na Ziemii.

Sonda wyląduje na Srebrnym Globie za dwa tygodnie - pisze tvnmeteo.pl. Lądowanie odbędzie się w Zatoce Tęczy, na gładkiej i płąskiej powierzchni, aby jak najbardziej złagodzić skutki zderzenia z gruntem. Łazik wydostanie się na zewnątrz, zjeżdżając po rampie. Przez trzy miesiące będzie robił zdjęcia i badał powierzchnię Księżyca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.