Facebook Google+ Twitter

Chińczycy torturują zatrzymanych i więźniów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 08:33

W Chinach wciąż dochodzi do przypadków tortutowania zatrzymanych i więźniów, a władze nie podejmują odpowiednich środków, aby powstrzymać ten proceder - uważa organizcja Human Rights in China. W najnowszym raporcie obrońcy praw człowieka zwracają uwagę, że w Chinach torturami wymusza się zeznania i wykorzystuje przemoc jako narzędzie politycznych represji.

W raporcie opisano między innymi przypadek chińskiego obrońcy praw człowieka Guo Feixionga, który w 2007 roku został skazany na 5 lat więzienia pod zarzutem prowadzenia nielegalnej działalności handlowej. Human Rights in China uważa, że zeznania w tej sprawie zostały wymuszone torturami. „Guo Feixiong był przesłuchiwany bez przerwy przez 13 dni. Przez 42 dni był przywiązany do drewnianego łóżka, miał skrępowane ręce i nogi" - napisano w raporcie.

Chińskie media rzadko informują o przypadkach torturowania zatrzymanych i więźniów. W lipcu chiński sąd skazał na dożywocie byłego prokuratora, zajmującego się walką z korupcją, który torturami doprowadził do śmierci jednego z przesłuchiwanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.