Facebook Google+ Twitter

Chińczycy uratują francuska turystykę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-13 19:59

Francuski potentat w dziedzinie turystyki zorganizowanej, Club Med zanotował rekordowe straty. Zarząd firmy liczy na poprawę wyników w przyszłym roku. Nadzieje wiązane są z chińskim rynkiem turystycznym.

Club Med w ostatnim roku zanotował 53 miliony euro straty; rok wcześniej miał 2 miliony euro zysku. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest kryzys gospodarczy na świecie, który spowodował zmniejszenie się ruchu turystycznego o 9%. Kryzys odczuwany jest przede wszystkim w przypadku klientów szukających najwyższych standardów turystycznych.

Club Med zmuszony był zamknąć część swoich ośrodków, w tym między innymi w tak egzotycznych i atrakcyjnych miejscach jak Bora-Bora na Pacyfiku.

Nadzieje dyrekcji związane są z Chinami. W 1978 roku obroty turystyczne w Chinach dawały zyski w granicy 200 milionów euro, w 2008 przyniosły zyski oceniane na 110 miliardów euro. Chińska klientela zna doskonale markę francuskiej firmy z jej ośrodków w innych państwach azjatyckich. Teraz Club Med chce otworzyć swoje „wioski turystyczne" w samych Chinach.

Do końca tego roku rusza stacja narciarska. W planach jest uruchomienie kolejnych 5 ośrodków, z tego trzech na chińskim wybrzeżu. W Chinach nieznane jest pojęcie „kurortu". Club Med chce to wykorzystać licząc na to, że w świadomości bogatego Chińczyka „kurort" będzie się kojarzył z nazwą francuskiej firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Utatują?:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.