Facebook Google+ Twitter

Chinom w kryzysie przybywa miliarderów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 20:11

W Chinach, które kryzys finansowy na światowych rynkach omija jak do tej pory szerokim łukiem, w ciągu ostatniego roku przybyło 29 dolarowych miliarderów. W sumie w Państwie Środka mieszka 130 osób, których majątek przekracza miliard dolarów.

Listę otwiera Wang Chuanfu, prezes zarządu koncernu BYD, zajmującego się m.in. produkcją baterii i samochodów z napędem elektrycznym. Jego majątek szacowany jest na 5 miliardów 100 milionów dolarów. Wang jest biznesmenem, któremu udało się najszybciej pomnożyć pieniądze. W porównaniu z ubiegłoroczną listą, awansował aż o 102 pozycje.

Średnia wartość majątku na liście tysiąca najbardziej zamożnych Chińczyków wynosi 571 milionów dolarów. Ruppert Hoogewerf, szef ośrodka analitycznego, który co roku zajmuje się opracowaniem listy najbogatszych mieszkańców Chin, uważa, że liczba miliarderów w Chinach może być nawet dwukrotnie wyższa, bo wiele osób wciąż ukrywa informacje dotyczące wartości swego majątku.

Analitycy szacują, że pośród chińskich milionerów i miliarderów 1/3 stanowią członkowie Komunistycznej Partii Chin. Chińczycy bogacą się w nadzwyczaj szybkim tempie. W 2004 roku na liście osób, których majątek przekraczał 150 milionów dolarów, znalazło się jedynie 100 nazwisk. W tym roku jest ich już 1000. Pod względem liczby miliarderów Chiny plasują się obecnie na drugim miejscu w świecie po USA, gdzie według magazynu „Forbes" jest ich 359.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.