Facebook Google+ Twitter

Chińscy drogowcy znaleźli skamieniałe jaja dinozaurów. Mają 90 milionów lat (wideo)

W chińskim mieście odnaleziono kilkadziesiąt skamieniały jaj dinozaurów, których wiek szacuje się na 90 milionów lat. Naukowcy przypuszczają, że jaja złożyły dinozaury z gatunków Owiraptor i Kritozaur.

 / Fot. By Nobu Tamura (http://spinops.blogspot.com) (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenseW miasteczku Heyuan odnaleziono 43 skamieniałe jaja dinozaurów. Nowego odkrycia dokonał zespół pracowników dróg. To pierwszy przypadek kiedy starożytne jaja zostały wykopane w centrum miasta. 19 skamielin z tego wykopaliska zachowało się w bardzo dobrym stanie, nie posiadają żadnych uszkodzeń. Największe jaja, które zostały wykopane mają powyżej 12 cm średnicy, a ich wiek szacuje się na około 90 milionów lat. Naukowcy chcą przeprowadzić badania, aby ustalić, do jakiego gatunku dinozaurów należą znaleziska. Najprawdopodobniej jaja złożyły dinozaury z gatunków Owiraptor i Kritozaur. Prowincja Guangdong nazywana jest “domem dinozaurów”, ponieważ od 1996 roku znaleziono tam aż 17 tysięcy jaj dinozaurów.

Czytaj także: Chilijski wulkan Calbuco wybudził się po kilkudziesięciu latach. Erupcja popiołów sięgnęła 19 kilometrów wzwyż (wideo)CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tego będą jaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.