Facebook Google+ Twitter

Chińscy inżynierowie porwani w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 16:40

Dwóch chińskich inżynierów zostało porwanych na północy Afganistanu. Informację tę potwierdziło chińskie MSZ, które stara się ustalić, czy obywatele Chin zostali uprowadzeni przez talibów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w położonej na północy kraju prowincji Faryab. Chińczycy pomagali tam w budowie dróg. Wraz z nimi uprowadzonych zostało czworo Afgańczyków - kierowcy i ochroniarze.

Według rzecznika talibów Yusufa Ahmadi, to właśnie talibowie stoją za porwaniem. Ahmadi poinformował, że los Chińczyków zależy od decyzji talibskiego sądu. Chińskie władze w porozumieniu z Kabulem starają się wyjaśnić szczegóły zdarzenia. Według rzecznika chińskiego MSZ Ma Zhaoxu Pekin ustala, czy za porwaniem rzeczywiście stoją talibowie.

W sierpniu 2008 roku talibowie uprowadzili w Pakistanie dwóch chińskich inżynierów. Kilka miesięcy później jednemu z nich udało się uciec z niewoli. W połowie lutego ubiegłego roku - według informacji pakistańskich mediów - talibowie wymienili Chińczyka na kilkunastu talibskich bojowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.