Facebook Google+ Twitter

Chińska armia terakotowa podbija Kraków

Kiedy cesarz Qin Shi Huangdi obejmował tron w wieku 13 lat, nikt nie przypuszczał, że zjednoczy Chiny. Było to możliwe dzięki armii, która podbiła 7 krain. Jednak nawet on, umierając w 210 r. p.n.e., nie przypuszczał, że ponad 2000 lat później, jego armia dotrze aż do Krakowa.

Terakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiZgodnie z krążącymi od wieków legendami, terakotowa armia jest prawdziwą armią złożoną z ludzi zamienionych w posągi. Nowe światło na tę legendę rzuciło przypadkowe odkrycie, jakiego w 1974 roku dokonali trzej rolnicy starający się wykopać studnię. To właśnie im zawdzięczamy możliwość podziwiania 8000 wojowników cesarza Qin Shi Huangdi.

Z jednej strony reformator, który złączył Chiny, a z drugiej tyran, sprawujący rządy twardej ręki. Bez względu na to, jakie uczucia wzbudza w nas postać samego cesarza, jedno jest pewne - jego armia, całe tysiąclecia po jego odejściu, nadal świadczy o wielkości tego władcy i niezaprzeczalnie stanowi 8 cud świata. Każda z figur ma własną twarz, są tam różnorodnie ubrani i uzbrojeni żołnierze oraz cywile. Jak ustalili naukowcy, armię budowało 700 tysięcy ludzi przez 38 lat. Miała chronić w świecie pozagrobowym cesarza Qin.
Terakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir Ostrowski
W pasażu Galerii Krakowskiej, między 1 a 27 września 2009 r., można podziwiać ponad 100 eksponatów będących częścią tego gigantycznego zbioru.

Terakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir OstrowskiTerakotowa Armia w Galerii Krakowskiej / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

dzięki za relację, bo a Krakowie mnie nie póki co nie zobaczą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekałem na relację :) Moje foty chińskiej armii, gdzieś tkwią w gąszczu innych :D Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Sopocie też byli ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ma ciągle polityki ;p raczej ciągle ten sport ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne zdjęcie.Troche historii też sie przyda a nie tylko ciagle ta polityka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto odwiedzić Kraków jadę taka okazja pod domem prawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba muszę się wybrać do centrum :) +++++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.