Facebook Google+ Twitter

Chińska firma nie dokończy budowy autostrady A2

Chińskie konsorcjum COVEC nie będzie kontynuować budowy autostrady A2. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu.

A2 widziana z DK430 / Fot. Radomil/GNU Licencja Wolnej Dokumentacji w wersji 1.2Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgodziła się na proponowaną przez konsorcjum zmianę warunków umowy. Chińska firma zaproponowała dokończenie budowy dwóch odcinków autostrady w terminie, pod warunkiem zwiększenia zapłaty za prace. Jest to naruszenie zapisów zawartych w kontrakcie, co daje polskiej stornie możliwość odstąpienia od umowy. Jak informuje Gazeta Wyborcza decyzja GDDKIA uprawomocni się za dwa tygodnie. Jeśli prace nie zostaną wznowione do 27 czerwca GDDKIA musi wyłonić nowego wykonawcę - w drodze przetargu lub negocjacji.

Chińskie konsorcjum powinno zapłacić 130 milionów zł kary umownej. Polacy zamierzają też ubiegać się o 700 milionów zł odszkodowania za opóźnienia w korzystaniu z płatnej autostrady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 15.06.2011 04:12

czego ekipa tuska dotknie to spartoli.
pamiętacie katarczyka który miał kupić stocznie? a taki był pewniak. teraz mamy chinczyka i autostradę. był ponoć rewelecją tak jak katarczyk.

jutro powtórka PO-przekrętu z gazem łupkowym. będą amerykanie, będzie zrujnowane środowisko, gazu dla polaków nie będzie.

Panie za jakie grzechy ta Platforma na nas spadła?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 14.06.2011 21:02

No i dobrze ,jest następnych 16 firm ,które chcą kończyć ten odcinek autostrady - uda się i po zadymie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie ciekawią motywy postępowania Chińczyków. Czy to ma być sposób na wyciąganie pieniędzy, czy zwiad na zachodnich rynkach, czy sprawdzian jak daleko mogą się posunąć w nieuczciwości? Przecież to jest państwowa firma działająca na polecenie władz, więc takie ich postępowanie raczej nie jest przypadkowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całe szczęście, że odstąpili od niekorzystnej umowy. Oby ściągnęli karę i odszkodowanie - przynajmniej taka będzie rekompensata...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 13.06.2011 23:05

Dobrze,że Gdyni nie budowano pod kierownictwem Grabarczyka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i bardzo dobrze, że odstąpili od tej umowy bo w efekcie mielibyśmy źle i nie w terminie wybudowaną autostradę za taką sumę, za którą inna firma wykonała by dobrą i na czas. W dodatku nie wiadomo czy Chińczycy nie wykonali by tego numeru jeszcze raz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maeryla  laBborkowska
  • Maeryla laBborkowska
  • 13.06.2011 20:15

Tylko pozytywne wiadomosci nas Polaków buduja
PiS i malkontenci dajcie sobie na wstrzyman !
PiS tj. Pomawiać i Szkalować .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.