Facebook Google+ Twitter

Chińska giełda wychodzi z dołka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-30 13:34

Chińskie giełdy powoli odrabiają straty po wczorajszych spadkach. We środę główny indeks na giełdzie w Szanghaju obniżył się o ponad 5%. Był to największy spadek notowań od 8 miesięcy.

Dzisiejsze notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen zakończyły się na nieznacznych plusach. Indeks szanghajskiej giełdy wzrósł o prawie 1.7%, a giełdy w Shenzhen o ponad 1.5%. Gwałtowny spadek notowań, którego chińskie giełdy doświadczyły w środę, wywołały spekulacje dotyczące planów chińskiego banku centralnego.

Magazyn "Caijing" na swej stronie internetowej podał, że Chiński Bank Ludowy zamierza nakazać bankom w Chinach zwiększenie rezerw. Wiceprezes banku centralnego zapowiedział, że Chiny zamierzają utrzymać dotychczasową politykę monetarną, którą określił jako "umiarkowanie luźną".

Chińska gospodarka jest jedyną spośród 10 największych gospodarek świata, która w dobie kryzysu na światowych rynkach wciąż się rozwija. Wzrost PKB Chin w I I II kwartale tego roku wyniósł odpowiednio 6.1% oraz 7.9%. Chiny posiadają także największe rezerwy walutowe świata, szacowane obecnie na ponad 2 biliony dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.