Facebook Google+ Twitter

Chińska policja pobiła na śmierć blogera

Chińska agencja informacyjna Xinhua podaje, że policjanci pobili na śmierć blogera, który ich sfilmował podczas konfrontacji z protestującymi wieśniakami w prowincji Hubei.

 / Fot. www.cnn.comBloger o imieniu Wei Wenhua przypadkowo był świadkiem, jak wieśniacy w centralnej prowincji Hubei protestowali przeciwko wysypywaniu śmieci w pobliżu ich domów. Zamieszanie zaczęło się, gdy manifestanci próbowali uniemożliwić ciężarówkom wyładowanie śmieci. Wei wyjął telefon komórkowy, by nagrać protest, a ponad 50 policjantów go zaatakowało i biło przez około 5 minut. Po przyjeździe do szpitala w mieście Tianmen od razu stwierdzono zgon.

Tysiące Chińczyków wyraża oburzenie na czatach internetowych - praktycznie jedynym miejscu, gdzie można publicznie skrytykować rząd.

Policja zatrzymała 24 miejskich policjantów i teraz zajmuje się ponad setką innych, badając sprawę śmierci Wei. Był on 41-letnim kierownikiem firmy budowlanej - podaje agencja Xinhua.

Szybka reakcja ze strony władz pokazuje obawy, że incydent może wywołać protesty na większą skalę.

Szef administracji miasta Tianmen został zdymisjonowany. Zachowanie policji potępił internetowy serwis informacyjny Northeast News, międzynarodowa organizacja na rzecz wolności prasy "Reporterzy bez granic" oraz publicysta Chen Yizhon z agencji Xinhua.

Niedawno w Arabii Saudyjskiej zamknięto znanego blogera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Ta...przerażająca te Chiny!!! Współczuć tym małym Azjatą się powinno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerażająca informacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślisz globalnie.. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu Rydzyk narzeka na przesladowanie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne.
Salladyn - święta racja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2008 16:59

Tu jest do zalatwienia wazna sprawa dla naszych rewolucjonistow! Wystarczy, zeby teraz zmienic nazwy domostw na "czaty" i bedzie po problemie. Chaty, beda dawnymi czatami, dawne czaty nowymi domostwami. Troche zamieszania, ale przynajmniej artykul ocaleje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważny news. Jednak tytuł bym zmienił na "Chińska policja pobiła...", "Chińczycy pobili" brzmi trochę tak jakby to zrobił np. tłum, przypadkowi przechodnie itp. Podobnie ostatnie zdanie "Arabii Saudyjskiej zamknięto znanego blogera" - zamknięto lepiej zastąpić słowem "aresztowano" bądź "uwięziono", pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w nagrodę zorganizują sobie olimpiadę w tym roku...
> +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też na początku myślałem że tysiące Chińczyków protestuje z transparentami na swoich domach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W miastach policja chińska już się pilnuje ale na prowincji wciąż panują stare porządki. Internet, choć w Chinach cenzurowany, dużo zmienił. Kiedyś taka informacja ukazałaby się po b. długim czasie i pewnie nie w rządowej Xinhua.

'Tysiące Chińczyków wyraża oburzenie na chatach - praktycznie jedynym miejscu, gdzie można publicznie skrytykować rząd.'

Spolszczone czaty dobrze funkconują panie redaktorze. Przez moment zastanawiałem się dlaczego Chińczycy mogą protestować na dachach swoich chat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.