Facebook Google+ Twitter

Chińska prasa o polskich olimpijczykach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 08:02

Chińska prasa informuje dziś o otwarciu wioski olimpijskiej w Pekinie, przy okazji sporo miejsca poświęcając polskiej reprezentacji. Polacy jako pierwsi wprowadzili się na teren wioski. 130 członków polskiej reprezentacji przyleciało do stolicy Chin na pokładzie czarterowego samolotu z Warszawy.

Chińskie media zwracają uwagę, że polska reprezentacja na Igrzyska w Pekinie będzie drugą pod względem liczebności od czasu Olimpiady w Moskwie. W XXIX Igrzyskach weźmie udział 268 polskich olimpijczyków.
Agencja prasowa Xinhua cytuje wypowiedź szefa polskiej misji olimpijskiej, Kajetana Broniewskiego, który oczekuje, że Polacy wyjadą z Pekinu z co najmniej 11-12 medalami. Według Broniewskiego, polscy sportowcy mają duże szanse na olimpijskie złoto w żeglarstwie, podnoszeniu ciężarów i piłce ręcznej. Chińskie gazety zamieszczają dziś wiele zdjęć polskiej reprezentacji, która jako pierwsza przyleciała do Pekinu.

Większość zawodników od razu udała się jednak na przedolimpijskie zgrupowania poza stolicą Chin. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej poleciała do Korei Południowej, pływacy - do Japonii, a kajakarze do położonego w głębi Chin miasta Xian. Polscy sportowcy potrzebują około 8 dni na aklimatyzację - przyzwyczajenie się do dużej wilgotności powietrza, panujących o tej porze roku upałów, a także 6-godzinnej różnicy czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.