Facebook Google+ Twitter

Chiński mistrz kung-fu w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-30 16:19

Uczeń słynnego mistrza Ip Mana, który trenował m.in. Bruce’a Lee przyjeżdża do Polski, żeby spotkać się z adeptami Wing Tsun Kung-Fu z całego kraju. Jutro w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z mistrzem Si-Jo Leung Tingiem.

Grandmaster najpopularniejszej na świecie odmiany kung-fu o nazwie Wing Tsun, odwiedzi polskich uczniów oraz poprowadzi specjalnie dla nich dwudniowe seminarium. Podczas tego treningu adepci Wing Tsun Kung-Fu będą mieli rzadką okazję poćwiczyć z mistrzem, który obecnie jest na emeryturze i trenuje jedynie wybranych uczniów „za zamkniętymi drzwiami”.

W programie seminarium będą zarówno proste elementy, z którymi zmierzą się początkujący, jak i skomplikowane techniki obronne przygotowane z myślą o zaawansowanych uczniach i mistrzach.

Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście przy ul. Polnej 7a (przy metrze Politechnika) w Warszawie. Seminarium potrwa dwa dni (1-2 grudnia 2011 r.). Początek o godz. 19-tej.

Si-Jo Leung Ting jest założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung-Fu, które spopularyzowało tę sztukę walki w ponad 70 krajach świata. Wing Tsun stało się inspiracją dla twórców wielu znanych filmów takich jak „Wejście Smoka”, „Kill Bill” oraz „Sherlock Holmes”. Si-Jo uczył takie gwiazdy jak Jackie Chan czy Gordon Liu.

W Polsce sztuka walki Wing Tsun Kung-Fu jest obecna od 15-tu lat. Obecnie w naszym kraju jest ponad 30 instruktorów posiadających stopnie mistrzowskie, którzy prowadzą własne szkoły. Najwięcej jest ich w Warszawie - 8 sekcji. Ponadto działają szkoły we Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Mławie, Trójmieście, Krakowie, Koszalinie, Poznaniu, Sopocie, Kołobrzegu, Sosnowcu i Radomiu.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.