Facebook Google+ Twitter

Chiński nowy rok w Krakowie

Krakowska szkoła Jow Ga kung fu zaprasza pasjonatów kultury Kraju Środka na wspólne powitanie chińskiego nowego roku.

Obchody nowego roku w szkole Jow Ga / Fot. Paweł ZapartWedług tradycyjnego chińskiego kalendarza, 26 stycznia rozpoczął się nowy rok. 2009 to rok Wołu, czy też według innego tłumaczenia - Brunatnej Krowy. Starożytni mieszkańcy Kraju Środka wierzyli, że w pierwszy dzień roku na ziemię przybywa bestia zwana Nian (chiń. - rok). Ten złowrogi potwór pożera ludzi, zwierzęta i płody rolne. Aby go odpędzić, domy i stajnie dekorowano na czerwono, zawieszono czerwone latarnie i odpalano sztuczne ognie. Obchodom towarzyszyły pochody, tzw. tańce lwa, zabawy i uczty.

Chińska tradycja witania nowego roku obecna jest także w Polsce. W Krakowie szkoła kung fu Jow Ga oraz Polska Federacja Chińskich Sztuk Walki postanowiły przybliżyć amatorom orientu noworoczne zwyczaje obchody chińskiego nowego roku szkoła Jow Ga Kraków / Fot. Paweł ZapartChińczyków. Krakowski klub kung fu, w którym na co dzień nauczany jest tradycyjny styl walki, zaprasza chętnych w sobotę do swojej siedziby przy ul. Konopnickiej 84, na wieczorną imprezę, której głównymi atrakcjami będą pokazy sztuk walki i taniec lwa. Wszystko to w miłej atmosferze przy dźwiękach tradycyjnej, orientalnej muzyki.

Krakowski klub Jow Ga zaprasza na obchody chińskiego nowego roku do swej siedziby przy ulicy Konopnickiej 84 (pierwsze piętro). Uroczystości rozpoczynają się o godzinie 19 w sobotę (31 stycznia). Wstęp wolny.
Podobna uroczystość odbyła się rok temu. Filmik.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.