Facebook Google+ Twitter

Chiński reżyser zapłaci milion dolarów kary za... posiadanie trójki dzieci

Yimou Zhang, reżyser takich filmów jak "Hero" i "Dom latających sztyletów", a także otwarcia chińskich igrzysk olimpijskich, będzie musiał zapłacić ponad milion dolarów kary za złamanie polityki jednego dziecka.

 / Fot. By My own photo (Own work (My own photo)) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenseJak informuje dziennik.pl, chiński reżyser podpadł władzom, kiedy okazało się, że posiada trójkę dzieci. Abo pokazać, że w Chinach nie ma "równych i równiejszych", nałożono na niego karę w wysokości ponad miliona dolarów (7,5 mln juanów)!

62-letni Yimou Zhang został zdemaskowany przez media i początkowo w całym kraju krytykowano jego postawę. Wymiar kary zszokował jednak Chińczyków, którzy uważają, że jest ona za wysoka.

Politykę jednego dziecka w liczących ponad 1,3 mld mieszkańców Chinach wprowadzono w 1977 roku w celu "złagodzenia problemów społecznych, ekonomicznych i problemów ochrony środowiska". Budzi ona kontrowersje m.in. ze względu na wzrost liczby przymusowych aborcji oraz zabójstw dzieci. Posiadanie liczniejszego potomstwa wiąże się z surowymi karami finansowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pewnie za karę podliczono na jego konto koszty wielu badań w ludnym państwie. Plus skrobanki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tam! Oj tam! Tam zapłacił milion dolarów za złamanie ustalonych "demokratycznie" zasad współżycia społecznego, a u nas...?

Tysiące narodzonych "z nakazu" dzieci skazuje się na "wedegację" - jak mówił jeden z ważnych trenerów piłki kopanej, myśląc (chyba?) o wegetacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.