Facebook Google+ Twitter

Chińskie podboje kosmosu

Trzej chińscy kosmonauci bez przeszkód wrócili na Ziemię. Bez przeszkód trafią także do podręczników historii. Kapsuła z astronautami wylądowała w niedzielę na pustyni Gobi.

Misja, która rozpoczęła się w czwartek i trwała 68 godzin, zakończyła się ogromnym sukcesem. Astronautom gratulował sam premier, Wen Jiabao.

Tajemniczy Wszechświat / Fot. Wikipedia, Licencja GNUW swoim wystąpieniu nazwał ich bohaterami, dzięki którym Chiny, jako trzecia nacja po Ameryce i Rosji, mogą pochwalić się spacerem swoich astronautów w przestrzeni kosmicznej.

Spacer ów trwał zaledwie 20 minut, ale to kolejny sukces Chin. Panstwo Środka boryka się także zpewnymi problemami, wystarczy wspomnieć niedawny skandal z toksycznym mlekiem w proszku. Po jego wypiciu zmarło czworo dzieci, a tysiące uległo zatruciu. Hasło „Made in China” znów budzi niepokój.

42-letni Zhai Zhigang, astronauta, który odbył kosmiczny spacer, opuścił kapsułę jako pierwszy. Asystowali mu lekarze, którzy wkrótce orzekli, że stan zdrowia całej trójki jest dobry. Zhai podkreślił trudności towarzyszące misji i wyznał, że jest dumny ze swojej ojczyzny.

To już trzeci załogowy lot w kosmos, jakim mogą poszczycić się Chiny. Kosmiczny spacer jest kluczem do zbudowania laboratorium, a wreszcie większej stacji kosmicznej na orbicie okołoziemskiej. Chińczycy chcą mieć pewność, że w przyszłości będą się liczyć również w kosmosie.

Źródło: Agencja REUTERSWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Latam aktualnie swoim UFO w kosmosie i coraz bardziej mi sie to podoba :) Aczkolwiek to tylko gra - bo prawdopodobnie nigdy na własne oczy osobiście nie zobaczę KOSMOSU, chociaż marzę o tym - ale tak, pomarzyć mogę, w przy okazji - pooglądam sobie fantastyczne zdjęcia, mogę poczytać o tym, obejrzeć film i pograć w grę gdzie chociaż trochę mogę się poczuć, jakbym była bliżej wszechświata... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.