Facebook Google+ Twitter

Chińskie władze filtrują internet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-05 13:02

Chińskie władze rozpoczynają kolejną kampanię przeciwko rozpowszechnianiu w internecie "niezdrowych" treści. Skontrolowane zostaną portale podejrzewane o rozpowszechnianie pornografii oraz "zagrażające moralności" młodzieży.

Chińska telewizja podała, że Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego wraz z sześcioma innym agencjami rządowymi zainicjowało kampanię, której celem jest usunięcie szkodliwych treści z chińskiego internetu. Kontrole czekają między innymi strony internetowe, z których korzysta chińska młodzież.

Władze Republiki Ludowej przeprowadzały podobne akcje już wcześniej. Tym razem kontrole obejmą także wyszukiwarki internetowe - Baidu, z której korzysta dwie trzecie chińskich internautów oraz Google.

Sieć w Chinach podlega ścisłej kontroli, w szczególności w zakresie tematów uznawanych przez władze za politycznie wrażliwe, takich jak Tybet czy protesty na placu Tiananmen.

W czerwcu 2009 roku przypada 20. rocznica masakry studentów w Pekinie, a trzy miesiące wcześniej 50. rocznica ucieczki Dalajlamy z Tybetu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.