Facebook Google+ Twitter

Chińskie władze wycofały się z planów zaostrzenia internetowej cenzury

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-13 19:06

Informując o tym państwowa agencja prasowa Xinhua powołuje się na ministra przemysłu i informacji, według którego władze zrezygnowały z wprowadzenia obowiązku stosowania filtrów treści.

Sprawa dotyczy projektu "Zielona Tama". Kilka miesięcy temu chiński rząd ogłosił, że specjalny program o tej nazwie będzie instalowany obowiązkowo na wszystkich nowych komputerach - zarówno produkowanych w kraju jak i tych sprowadzanych z zagranicy. Zdaniem władz, chodziło o ochronę młodzieży przed pornografią i przemocą. Niezależni obserwatorzy mówili jednak o zwykłej cenzurze politycznej.

Sprawa wzbudzała liczne kontrowersje, informatycy sugerowali także, że ominięcie albo odinstalowanie filtrów będzie stosunkowo łatwe. Z czasem rząd przełożył datę wprowadzenia programu w życie i zrezygnował z karania nieposłusznych. Teraz minister oświadczył, że decyzja o instalowaniu filtrów będzie należała do poszczególnych użytkowników i producentów komputerów. Program "Zielona Tama" będzie jednak obowiązkowy w szkołach i kafejkach internetowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.