Facebook Google+ Twitter

Chińskie "Wywiady przed egzekucją" zdjęte z anteny

Telewidzowie z chińskiej prowincji Henan w każdą sobotę poświęcali czas dla talk show prowadzonego przez Ding Yu. Miliony zainteresowanych gromadził przed ekranami telewizorów program, którego uczestnikami byli oczekujący na karę śmierci.

 / Fot. YoutubeKażdego poniedziałkowego poranka chińska reporterka Ding Yu wraz ze swoją ekipą spieszyła w poszukiwaniu kolejnych przypadków. Tempo jej pracy było podyktowane prawem panującym w Chinach, wedle którego skazany może spodziewać się egzekucji już po siedmiu dniach od zapadnięcia wyroku.

Rozmowy ze skazanymi sprawiały im odrobinę radości o czym mówi cytowana przez BBC Ding Yu: "Niektórzy kryminaliści z którymi przeprowadzałam wywiad mówili mi: - Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. Powiedziałem tobie tak wiele od serca w tym czasie. W więzieniu nigdy nie było osoby z którą mógłbym porozmawiać o zdarzeniach z przeszłości."

"Wywiady przed egzekucją" po raz pierwszy pojawiły się na telewizyjnej antenie Henan Legal Channel 18 listopada 2006r. HLC jest jedną z 3 tysięcy państwowych stacji telewizyjnych. Program Ding Yu ukazywał się przez ten czas każdego tygodnia, aż do ostatniego piątku. Celem "Wywiadów przed egzekucją", jak oznajmili jego twórcy było przedstawianie przypadków, które mogą być przestrogą dla innych.

Ogromna popularność tego talk show znajduje swoje odzwierciedlenie w liczbach. 40 milionów widzów spośród 100 milionów mieszkańców prowincji Henan pozwalało widowisku na zaliczanie go do 10 najpopularniejszych programów.

Chińskie prawodawstwo przewiduje 55 czynów zagrożonych karą śmierci. Najwyższy wymiar kary orzekany jest w przypadkach od morderstwa i zdrady, poprzez zbrojny przewrót, aż po łapówkarstwo oraz przemytnictwo. Trzynaście przestępstw zostało niedawno uchylonych, a do takich zaliczano defraudacje, oszustwa i inne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pomijając komentarz p. Piotra Wierzbickiego, nadal nie odnajduję powyższego tekstu w "Liście materiałów" o czym poinformowałem redakcję "W24" przesyłając maila na adres, który podany jest u dołu strony pod hasłem: "Kontakt". Jednocześnie dziękuję za uporanie się z awarią, która umożliwiała mi oglądanie i czytanie komentarzy wysyłanych na adres mojej strony. Oczywiście, odpowiedzi od redakcji nie otrzymałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej program pouczający a nie show. Dalsze emitowanie tych programów spowodowałby spadek przestępstw a to uniemożliwiłoby krociowy zarobek na organach, eksportowanych do krajów kapitalistycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.