Facebook Google+ Twitter

Chiny. 9-letnia matka urodziła dziecko

27 stycznia w południe, w chińskim szpitalu w Changchun dziecko urodziła 9-latka.

 / Fot. Valerio, www.sxc.huTę zaskakującą informację podał chiński serwis "City Evening News". Personel szpitala nie chciał udzielić szczegółowych informacji na ten temat. Jedynie pielęgniarka oddziału ginekologicznego powiedziała, że dziecko i matka mają się dobrze. Chłopiec waży 2,75 kg, a poród odbył się przez cesarskie cięcie.

Cała rodzina pochodzi z Songyuan. Jedyne informacje, jakich udzielili rodzice matki dziecka dotyczą tego, że zawiadomili już odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji. Nie chcą rozmawiać z dziennikarzami, ani komentować zdarzenia.

W Chinach seks z osobą, która nie ukończyła 14. roku życia, jest traktowany jako gwałt. Niestety, pomimo restrykcyjnego prawa, ciąże nieletnich są w tym kraju dużym problemem. W szpitalu znajdującym się w Szanghaju, aborcje u nieletnich matek stanowią 30 proc. wszystkich.

Nie jest to najmłodsza matka świata. Rekord należy do 5-letniej Peruwianki. 14 maja 1939 roku, dziewczynka o imieniu Lina, mając 5 lat i 8 miesięcy, w 8. miesiącu ciąży, dzięki cesarskiemu cięciu, urodziła syna ważącego 2,7 kg. Oboje znieśli poród dobrze i w kilka dni po nim mogli już opuścić klinikę.

Dla porównania, najstarszą matką świata była Maria Carmen del Bousada. W wieku 66 lat dzięki sztucznemu zapłodnieniu urodziła bliźnięta. Niestety, 2 lata później osierociła dzieci umierając z powodu choroby nowotworowej.

Żródła:
http://wiadomosci.gazeta.pl/
http://niewiarygodne.pl/
http://wiadomosci.wp.pl/
http://buziaczki.pinger.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.