Facebook Google+ Twitter

Chiny: akcja ratunkowa w strugach deszczu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 07:23

Trwa akcja ratownicza po trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nawiedziło południowo-zachodnią część Chin. Ponad 13 000 ofiar śmiertelnych i kilkanaście tysięcy osób nadal znajdujących się pod gruzami - takie informacje podają chińskie media.

Akcję ratowniczą utrudnia zła pogoda. W Syczuanie pada ulewny deszcz. 48 godzin po kataklizmie spod gruzów wyciąganych jest coraz więcej ciał oraz nieliczni ocaleni. W rejonie, który najbardziej ucierpiał w wyniku trzęsienia, wiele osób pozbawionych jest dachu nad głową.

Najbardziej dramatyczne informacje docierają z miasta Miangyan, gdzie według oficjalnych danych, w ruinach budynków może być uwięzionych nawet 19 000 mieszkańców. W Beichuan, które według relacji świadków praktycznie zniknęło z powierzchni ziemi, zawalony jest m.in. budynek szkoły. Według chińskich mediów, tylko pod gruzami tego budynku znajduje się okolo1000 uczniów i nauczycieli.

Na trzęsienie ziemi w Chinach zareagowały spadkami chińskie giełdy. Z Syczuanu pochodzi prawie 10% produkowanego w Chinach ryżu. Inflacja w Chinach jest najwyższa od 12 lat. Pojawiają się obawy, że trzęsienie może doprowadzić do jej pogłębienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.