Facebook Google+ Twitter

Chiny: Antyamerykańskie nastroje po spotkaniu Obamy z Dalajlamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-20 09:16

W chińskim internecie nie milkną echa spotkania prezydenta Baracka Obamy z XIV Dalajlamą.

Po deklaracji władz w Pekinie, że spotkanie to w poważny sposób narusza stosunki Stanów Zjednoczonych z Chinami, fala antyamerykańskich nastrojów przelewa się przez fora internetowe największych chińskich portali.

Wypowiedzi internautów są o wiele bardziej radykalne od dotychczasowych reakcji chińskich władz. Na portalu popularnego dziennika „Global Times" internauci domagają się od przywódców Chin podjęcia wobec USA bardziej zdecydowanych kroków w odpowiedzi na przyjęcie przez Baracka Obamę w Waszyngtonie duchowego przywódcy Tybetańczyków. Jeden z internautów przywołuje słowa wypowiedziane ponad pół wieku temu przez Mao Zedonga, który twierdził, że amerykańskim przywódcom nie należy ufać i na wszelki wypadek należy przygotowywać się do wojny ze Stanami Zjednoczonymi.

W innym komentarzu internauta wzywa chińskie władze, aby pozbyć się amerykańskich obligacji, a uzyskane w tej sposób pieniądze przeznaczyć na podwyżki pensji w Chinach. Tak jak oczekiwano, spotkanie Obamy z Dalajlamą zostało w ostry sposób skrytykowane przez chińskie MSZ.

Pekin przy każdej okazji stanowczo protestuje przeciwko kontaktom zagranicznych polityków z duchowym przywódcą Tybetańczyków. Według wcześniejszych informacji, na kwiecień tego roku planowana była oficjalna wizyta prezydenta Chin Hu Jintao w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, czy ze względu na przyjęcie w Waszyngtonie Dalajlamy, chiński prezydent zdecyduje się odwołać podróż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle,dawniej było 199.... ostrzeżenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.