Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26926 miejsce

Chiny. Coraz więcej absolwentów nie ma pracy

W Chinach rekordowa liczba absolwentów nie może znaleźć pracy.

Jak donosi CNTV, w tym roku studia w Chinach skończyła rekordowa liczba 6,8 mln absolwentów.

Zgodnie z badaniami MyCos Research Institute połowie z nich nie udało się jednak jeszcze znaleźć pracy. Do tej pory w kraju, w którym brakowało ludzi z wyższym wykształceniem, ukończenie studiów gwarantowało dobrze płatną pracę prawie natychmiast.

Dodatkową konkurencją dla absolwentów chińskich uczelni są bardzo cenieni absolwenci anglosaskich uniwersytetów, którzy po studiach wracają do Chin. W najgorszej sytuacji są młodzi ludzie spoza miast akademickich. Często muszą wynajmować małe mieszkania w kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, a jedyną alternatywą jest powrót do rodzinnych miejscowości, gdzie jeszcze trudniej o dobrą pracę. Często muszą oni podejmować się jakiegokolwiek zajęcia, aby móc pozostać w mieście i nie odbierać sobie szansy na znalezienie wymarzonej pracy. W roku 1970 wyższe wykształcenie w Chinach miał tylko 1 proc. społeczeństwa, obecnie jest to 8 proc.

Na sytuację źle wpływa także spowolnienie przeżywającej od 30 lat boom po prorynkowych reformach Deng Xiaopinga gospodarki Chin, spowodowane słabnącym eksportem do krajów Zachodu. Rocznie w całych Chinach powstaje jednak średnio 12 mln nowych miejsc pracy.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.