Facebook Google+ Twitter

Chiny grożą III wojną światową? Tak, jeżeli Amerykanie zaatakują Iran

Władze Chin wyraziły swoje zaniepokojenie coraz głośniejszymi spekulacjami na temat ewentualnego amerykańsko-izraelskiego ataku na Iran.

 / Fot. U.S. Navy/PH3 Alta I. CutlerChińczycy są zaniepokojeni i zapowiadają, że podejmą działania w obronie Iranu, nawet jeżeli miałoby to oznaczać wybuch III wojny światowej. Podobne stanowisko w tej sprawie ma sojusznik Chin, Rosja, która zawetuje decyzje ONZ zezwalającą na atak na Iran. W ten sposób na naszych oczach rodzi się nowe trójporozumienie Chiny-Rosja-Iran, które chce zatrzymać ambicje imperialne USA. Rosja zawarła sojusz z Chinami w 2010 roku - czytamy w serwisie prisonplanet.pl.

Tymczasem sytuacja robi się coraz bardziej napięta. USA wysłały 3 okręty wojenne na Bliski Wschód. Dołączyły one do USS John C. Stennisa, lotniskowca znajdującego się na obrzeżach irańskich wód.





Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

jacek
  • jacek
  • 24.04.2012 22:47

ameryka niema prawa do ataku na iran izrael ma atom dlaczego nie iran'

Komentarz został ukrytyrozwiń
damian
  • damian
  • 13.04.2012 10:26

Panie le du.. tusku na wojne pan pojedzie jeżeli zaczniecie pomagać którejs ze stron ja nie będę walczył za żaden z tamtych krajów

2 czemu jeżdzicie po amerykańcach? przecież to nie oni wypowiadają wojne tylko ich rząd. to tak jakby ktoś was obwiniał za jakieś numery komorowskiego czy innego polityka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mojeimię44
  • Mojeimię44
  • 31.01.2012 18:11

Jaka wojna? Nic z tego nie będzie. US i Izrael sa praktycznie osamotnione na sprawę Irańska. Chiny? Co zrobia jak im nałożymy embargo na wyprodukowane u nich produkty? Bankrut w 3 mies. Ta wojna się nie opłaca nikomu. Chyba, że kapitalizm już jest bankrutem i nikt tego nie mówi to wtedy nikt nie będzie miał nic do stracenia i będzie global warld war III ale daje na to 5% hehe
zajmijcie się lepjej REWOLUCJA w kraju to bardziej prawdopodobne i realne niż ten Iran http://youtu.be/ofj_cmjULh4
fajna pioseneczka polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 31.01.2012 11:55

i chiny sa już w jakięś mierze demokratyczne przy tej informatyzacji i dostępie chińczyków do informacji , a walka o tybet? zalezy o punkt widzenia .. co byś powiedział gdyby u nas kaszubi slązacy czy podhalanie chcieli stworzyć własne państwo byłoby ci miło?postęp demokratyzacji chin jest raczej oczywisty... trzeba tylko czasu..

Komentarz został ukrytyrozwiń
mareczek zieba
  • mareczek zieba
  • 31.01.2012 10:53

WKońcu wojna , Modle sie o to codziennie, kocham wojny fascynuje sie tym xD

Komentarz został ukrytyrozwiń
artur
  • artur
  • 31.01.2012 07:22

bardzo dobrze trzeba raz na zawsze tych jebanych jankesów przegonić za bardzo sie panoszą amerykańce!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 31.01.2012 07:08

bravo Chiny,zawszeni amerykanie myślą,że im wszystko wolno?,jedną pigułę tak przy okazji poślijcie na Watykan a drugą na Wiejską,miliony ludzi będą Wam wdzięczni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Realista
  • Realista
  • 31.01.2012 02:42

puchacz - CHINY i demokracja,Ty chyba zartujesz,ten kraj dorobil sie na wyzysku i to nawet bardziej niz USA,UK czy inne pseudo mocarstwa.W kraju w ktorym dzieci pracuja,przyklad to zerwanie kontraktow z kooproducentami Apla,sprzedaz dzieci do bogatych rodzin.Czy wiesz moze w jaki sposob dzialaj Chinskie firmy,duze lub prywatne w Afryce,Ameryce pld? Dowiedz sie najpierw a potem komentuj,Ameryce brakuje wiele do Demokracji ktorej powinna byc wzorem ale Chiny to juz wogole nie ma o czym gadac.Najgorsze jest to ze kazde mocarstwo zamiast myslec o zagwarantowaniu dostatniego i spokojnego zycia obywatelom to pierwsze o czym mysli to zbrojenie sie,nowczesne lotniskowce budowane w Chinach czy samoloty niewykrywalne przez radary to nie jest przyklad demokracji a raczej dazenia do tego samego do czego dazy kazde kolejne mocarstwo,wladzy,zloz roznego rodzaju cennych surowcow i pieniedzy.Co ciekawe kazde Mocarstwo w Naszej ludzkiej jakze krotkiej Historii konczy tak samo,zagmatwane w brudne uklady,polityke i przekonane o swojej sile i potedze... znika z mapy wczesniej czy pozniej,jakby na to nie patrzec to nawet Polski to nie ominelo bo tez bylismy mocarstwem z ktorym kazdy musial sie liczyc.Podsumowujac,nie ma i nie bedzie takiego kraju na swiecie gdzie jest prawdziwa demokracja,nie pozwoli nam na to chciwosc,egoizm orac roznego rodzaju religie ktore niejednokrotnie byly powodem wszczescia konfliktu zbrojnego.Tak jest bylo i bedzie,99% ludzi na ziemi chce byc lepsza,bogatsza i piekniejsza od innych i to sie nigdy nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 31.01.2012 02:03

jebać usa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Papillon
  • Papillon
  • 30.01.2012 23:39

Czego pragnie bandyta (usa), gdy jest winny komuś dużo pieniędzy (Chiny). Iran jest tylko "Stalingradem" przyszłej III wojnie światowej, źródłem ropy naftowej planowanej ofiary, i łakomym kąskiem pustynnego szakala (izrael). Zdziwią się jednak rozrzucone po świecie i w ameryce pejsate kundle, gdy "ktoś" wcześniej zdmuchnie asfaltowi czarny łeb, u nich jest to w tradycji (już są nawoływania) - i będzie po zabawie. A Chiny doskonale wiedzą, że to o nich chodzi, ale nie dadzą sobie dmuchać w kaszę (nie rzucają słów na wiatr).